N, 26.05.2022

Video ⟩ Kaugvise, mis kindlustas korvpallitiimile miljon USA dollarit

Henry Lääne
, reporter
Kaugvise, mis kindlustas korvpallitiimile miljon USA dollarit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Travis Diener (palliga) Itaalia kõrgliigas.
Travis Diener (palliga) Itaalia kõrgliigas. Foto: Ivan Bielli/lapresse

Möödunud ööl lõppenud ühe miljoni USA dollarilise auhinnafondiga The Basketball Tournamenti (TBT) võitis Marquette'i ülikooli endistest palluritest koosnev Golden Eagles, kelle kasuks viskas otsustava korvi aastaid Itaalia korvpallis tiirelnud Travis Diener.

Golden Eagles kohtus TBT, kus ainsana teenib auhinnaraha võitja, finaalis Sideline Canceriga ning juhtis umbes tosin sekundit enne lõppu 75:73. Rünnakul toimetati pall Dienerile, kes jäi paremasse nurka täiesti vabaks ning tabas kolmepunktiviske.

38-aastane Diener on küll ameeriklane, kuid sai 2013. aasta mais Itaalia kodakondsuse ning osales ka sama aasta EMil. Aasta hiljem lõpetas ta karjääri, kuid tuli 2017. aastal tippkorvpalli tagasi.

Muide, 185 cm pikkune mängujuht Diener pallis viis hooaega ka maailma tugevaimas liigas NBA ning jagas ülikoolikorvpallis võistkonda koos NBA legendi Dwyane Wade'iga.

2014. aastal loodud TBT toimub igal suvel ning tänavusest turniirist võttis osa 24 võistkonda. Osalejate seas on nii väga tuntud korvpallureid kui ka mängumehi, kellest suurt ei teata. 

Kui tänavu pistis võitjatiim taskusse miljon dollarit, siis eelmisel neljal aastal kirjutati tšekk kahele miljonile. Tänavu sai turniiril väljakul müttamas näha näiteks Euroliiga tippmeest Deshaun Thomast, Euroliiga tšempionit Tyrese Rice'i, seitse korda NBA tähtede mängule valitud Joe Johnsonit ja BC Kalev/Cramo endist tagameest Tony Wrotenit.

Märksõnad
Tagasi üles