WRC-hooaja viimane etapp kergitas saladuseloori
Väidetavalt toimub Saksamaa ralli suletud sõjaväekompleksis

Ott Tänak ja Martin Järveoja tänavusel Rootsi MM-rallil. FOTO: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Scanpix

Koroonakriisist räsitud autoralli MM-hooaja viimane etapp peaks praeguse kava kohaselt toimuma 19.-22. novembrini Jaapanis. Tõusva päikese maa võistluse korraldajad andsid täna teada, kui pikk on nende ralli võistlustrass.

Kokku sõidetakse Jaapanis 307,78 km ja 19 kiiruskatset. Kilomeetrite mõttes on kõige pikem päev reede (kuus katset ja 153,68 km), millele järgnevad laupäev (üheksa katset ja 103,86 km) ning pühapäev (neli katset ja 50,24 km).

Nii nagu igal rallil, tuleb võistlejatel ohtralt kilomeetreid mõõta ka katsetele või näiteks ralliparki tagasi sõites. Ülesõite saab Jaapanis olema 715,77 km jagu, mis teeb võistluse kogupikkuseks 1023,55 km.

Tänavune Jaapani ralli toimub asfaldil, mis on märkimisväärne, sest eelmiseid MM-etappe võõrustati seal kruusal. M-Spordi piloot Teemu Suninen ütles mullu, et tegemist saab olema aeglase võistlusega, sest seal on palju esimese ja teise käigu kurve.

Kokku on Jaapan kuulunud MM-kalendrisse kuus korda, debüüt tehti 2004. aastal. Kõige edukam on seal olnud soomlane Mikko Hirvonen, kes võitis koos kaardilugeja Jarmo Lehtineniga nii 2007. kui ka 2008. aastal. 

Veidi tuli täna kuulujutte ka Saksamaa ralli kohta, mis peaks toimuma 15.-18. oktoobrini samuti asfaldil. Portaal Planetmarcus kirjutab, et õige pea peaks saabuma võistluse ajakava ning oodatakse, et kogu etapp toimub Baumholderi sõjaväekompleksis, kuhu ei lubata pealtvaatajaid.

Koroonakriisi tõttu on sel hooajal sõidetud vaid kolm etappi, millest vaid Monte Carlo ralli toimus viperusteta. Rootsis lühendati võistlustrassi olematute talveolude tõttu peaaegu poole võrra ja Mehhikos jäeti viimane päev viirusepuhangu tõttu ära.

MM-sarja üldarvestust juhib Sebastien Ogier, edestades tiimikaaslast Elfyn Evansit kaheksa ja Thierry Neuville'i 20 punktiga. Ott Tänak on viies ja jääb maha 24 silmaga.

Tagasi üles
Back