Kümnekesi jäänud Paide mängis Kalju vastu edu maha

Christopher Krutto
Nõmme Kalju mängijad väravat tähistamas.
Nõmme Kalju mängijad väravat tähistamas. Foto: Elmo Riig / Sakala

Jalgpalli Premium liiga kohtumises tuli Nõmme Kalju võõrsil kaotusseisust välja ja alistas Paide Linnameeskonna 3:1.

Mängu avavärava lõi Paide ugandalasest ründaja Edrisa Lubega. Kusjuures juba 28. minutil tegi Kalju peatreener Marko Kristal esimese taktikalise vahetuse, võttes välja Kaarel Usta, kelle asemel läks mängu Aleksandr Volkov. Poolajale mindi Paide kaitsja Mikel Gurrutxaga omaväravast seisuga 1:1.

Teisel poolajal näitas teravamat minekut Nõmme meeskond ja pani paremuse kiirelt maksma. 55. minutil lõi venelane Amir Natkho seisuks 2:1 ja juba kolm minutit hiljem suurendas Kalju edu ukrainlane Vladislav Homutov.

Paide olukord läks peagi veelgi täbaramaks, sest 72. minutil teenis teise kollase kaardi omavärava löönud Gurrutxaga ja Paide pidi viimased 20 minutit vähemuses olema. Kalju oma ühemehelist ülekaalu kuidagi ära kasutada ja mänguseis jäi muutumatuks.

Tegu oli Paide Linnameeskonnale juba kolmanda järjestikuse kaotusega. Liigas hoitakse hetkel 21 punktiga neljandat kohta. Kalju on 28 punktiga Flora järel teine.

Tänaõhtuses teises mängus tegid 1:1 viigi FC Kuressaare ja JK Tallinna Legion.