E, 6.02.2023

Pühapäeval selgusid Eesti meistrid triatlonis

Postimees Sport
Pühapäeval selgusid Eesti meistrid triatlonis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaidi Kivioja
Kaidi Kivioja Foto: IRONMAN Estonia

Pühapäeval, 19. juunil toimus Valgas Pedeli järve ümbruses Valga triatlon, mille raames leidsid aset ka Eesti Meistrivõistlused kõikidele vanuserühmadele. Põhidistantsi võitsid Henry Räppo ja Kaidi Kivioja.

Meeste põhidistantsi võitis Henry Räppo ajaga 01:49:14 ja naiste arvestuses Kaidi Kivioja tulemusega 02:02:28. Kõigil kolmel distantsil kokku lõpetas ligikaudu 500 sportlast.

Naistearvestuse Eesti meistritiitli pälvinud Kaidi Kivioja tunnistas, et üksinda eesotsas oli päris raske pingutada «Ujusin koos Katrin Zaitsevaga. Rattaga oli üksi raske, aga andsin endast kõik. Jooks oli ka selline kannatamine, aga muidu võib rahule jääda. Sai vähemalt sellist pingutamise tunnet jälle tunda.» Suurimaks eesmärgiks peab Kaidi augusti lõpus toimuvaid Tartu Mill Triatloni Euroopa meistrivõistlusi.

Kõikide osalejate tulemused on leitavad siit.

Võistluspäeva jooksul anti kolm starti: esimesena läksid rajale noored ja harrastajad (375 m ujumist, 10 km rattasõitu, 2,5 km jooksu), seejärel lapsed (150 m, 4 km, 1,3 km) ning lõpuks juuniorid, harrastajad (750 m, 20 km, 5 km) ning meeste-naiste põhiklassid ja võistkonnad (1,5 km, 40 km, 10 km).

Märksõnad
Tagasi üles