Flora alistas sel hooajal juba teist korda Kalju ja kindlustas veelgi liidripositsiooni

Flora-Kalju
Flora-Kalju Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti jalgpalli meistriliigas 14. vooru keskses lahingus kohtusid omavahel tabelitippu kuuluvad Tallinna Flora ja Nõmme Kalju. A. Le Coq Arenal peetud kohtumises jäi 2:1 tulemusega peale Flora.

Tegemist oli nende meeskondade teise mõõduvõtuga tänavusel hooajal ning Kalju soovis kindlasti kättemaksta hooaja alguses saadud 1:2 kaotuse eest.

Mäng sai Kalju jaoks üsna nukra alguse, sest juba 19. minutil läks Flora Deniss Tjapkin omaväravast seda lahingut juhtima. Poolajapausile mindi ikkagi viigiseisult, sest 31. minutil suutis Kalju ääreründaja Kaarel Usta mänguseisu võrdsustada.

Teine poolaeg algas kohe Flora võimsa survega, mis sai kiiresti ka tasutud. Juba 50. minutil taastas Flora eduseisu, kui täpne oli Rauno Sappinen.

Kuigi Kalju jahtis innukalt teist korda viigiväravat, siis täna selleni ei jõutud. See tähendas, et sel hooajal tuli taas Flora 2:1 paremust tunnistada ning valitsevad Eesti meistrid kasvatasid liigatabelis veelgi edu.

Pärast 14. vooru on Flora kindlalt 37 punktiga meistriliigat juhtimas. Teisel kohal jätkav Kalju jääb neist juba 9 silma kaugusele. Täna magusa 2:0 võidu Tartu Tammeka üle saanud Viljandi Tulevik kerkis vähemalt hetkeks tabelis 24 punktiga koguni kolmandale kohale, kuid nendega samal pulgal oleval Tallinna Levadial on mäng vähem peetud.