Kaotustelainest pääsenud Paide näitas Levadia vastu võimu

Henry Lääne
Paide ründaja Edrisa Lubega lõi täna kaks väravat.
Paide ründaja Edrisa Lubega lõi täna kaks väravat. Foto: Paide linnameeskond

Eesti jalgpalli meistriliiga 14. voorus lõpetas Paide Linnameeskond kolmemängulise kaotusteseeria, alistades koduväljakul 4:2 Tallinna FCI Levadia.

Avapoolaeg kulges tasavägiselt ning 15-minutilisele puhkepausile mindi 2:2 viigiseisus. Esmalt viis Gando Levadia juhtima, kuid vaid kolm minutit hiljem realiseeris Kristofer Piht penalti.

Paide haaras 39. minutil ugandalase Edrisa Lubega tabamusest juhtohjad, kuid edu ei suudetud poolajapausini hoida. Nimelt koksas Marko Lipp 44. minutil peaga võrku Bogdan Vaštšuki nurgalöögi.

Teine 45 minutit möödus Paide taktikepi all. 59. minutil oli Levadia karistusalas tõsine tohuvabohu ning kaitsja Zurab Otšigava üritas palli klaarida, kuid kihutas selle vastu Paide mehe Edgar Turi jalga, kust nahkkera põrkas väravasse. Seitse minutit hiljem lõi Paide Levadia kirstu viimase naela, kui Lubega suunas palli karistusalas tühja väravasse.

Päeva teises kohtumises alistas Narva Trans koduväljakul 2:0 Tallinna Legioni. 53. minutil avas skoori Irie, 78. minutil oli täpne Geoffrey Chinedu. Viimased kümmekond minutit pallis Legion Marek Šatovi punase kaardi tõttu vähemuses.