Jarmo Jagomägi
, Reporter
Leedu korvpallikoondis Tallinnas.
Leedu korvpallikoondis Tallinnas. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Balti keti korvpalliturniiri teises matšis alistas Leedu Saku suurhallis kindlalt 82:59 Läti koondise.

Leedu poolelt jäid turniirilt eemale mitu olulist meest, kuid koosseis kubises siiski Euroopa tippmängijatest. Lätlased tulid Tallinna aga sootuks «eksperimentaaltiimiga», nagu ütles peatreener Roberts Štelmahers. Lõviosa võistkonnast moodustasid Eesti-Läti liiga pallurid.

Eile Eestilt sugeda saanud leedulased haarasid täna kiiresti mänguohjad. Eelkõige tõi edu kõva kaitsemäng, lätlased viskasid esimese nelja ja poole minutiga vaid ühe punkti. Veerandaja lõpuks koguti küll 12 silma, ent Leedu vastas 23 punktiga.

Rünnakul selgelt hädas olnud Läti ei leidnud häid kohti: väljakult tabati esialgu 19st viskest vaid neli. Teise neljandiku keskpaigas saadi küll rünnakul jalad paremini alla, ent siis ei suudetud selgelt nimekamaid vastaseid pidurdada. Poolajaks käristas Leedu edu juba 22punktiliseks.

Kolmas veerandaeg tõi mängu siiski veidi ärevust. Läti pani kaitses veidi juurde ning hakkas üha paremini viskeid tabama. Kõva tööga vähendati vahe kaheksale, kuid veerandaja lõpetas Leedu 5:0 vahespurdiga.

Rohkem mõõnu kolmekordne Euroopa meister ei lubanudki. 13punktilisest kaotusseisust Läti enam lähemale ei saanudki. Viimast kümmet minutit kontrollisid kindlalt leedulased, teenides 23punktilise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli Marius Grigonis 19 punktiga. Eile väljakult üheksast viskest vaid ühe tabanud tagamehel oli täna oluliselt parem päev, kolmeseid sopsas ta kuuest neli. Üht liidrit toetasid pikad: Laurynas Birutis viskas 13, Marek Blazevic 12 silma.

Läti paimana tõi Kaspars Berzins 22 punkti, tabades sealjuures kolmeseid üheksast viis. Ülejäänud mehed kahekohalise skoorini ei küündinud.

Nagu paberiltki mängu eel peegeldus, siis Läti praeguses koosseisus napib käike nii ees- kui ka tagaliinis. Korvi all suudab veidi teravust hoida Berzins, tagaliinist jätsid korralikul mulje endine Valga-Valka mees Edgars Lasenbergs ja Andris Misters.

Homset kohtumist silma pidades võib lätlase relv Eesti vastu olla eelkõige kolmepunktivisked. Kaare tagant on võimelised skoorima põhimõtteliselt kõik. Meie meeste edu võti võiks olla agressiivne kaitsemäng, nagu Leedu täna suure osa ajast ette näitas.

Eesti ja Läti kohtuvad pühapäeval turniiri viimases matšis kell 19.30.