N, 8.06.2023

Eesti Kabeliit korraldab maailma suurima ametliku veebiturniiri

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Kabe.
Kabe. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Kabeliit (EKL) korraldab koostöös Euroopa Kabekonföderatsiooniga (EDC) 1.-9. augustil Euroopa noorte online karikavõistluseid rahvusvahelises kabes. 

Võistlused algavad 1. augustil kell 10.00 ja esimestena astuvad võistlustulle U26 vanusegrupi noormehed.

«Erakordne aeg nõuab erakordset lähenemist, seetõttu korraldame esmakordselt Euroopa Kabeföderatsiooni ajaloos ametliku noorteturniiri interneti teel,» ütles EDC president Carlo Bordini. «On hea meel tõdeda, et nii noored mängijad kui ka korraldajad on uutele võimalustele avatud. EDC koostöös Eesti Kabeliiduga suutis tänast olukorda hästi ära kasutada ja leidis lahenduse turniiri läbiviimiseks, aidates nii kaasa EDC eesmärgile tõsta kogu Euroopas kabe populaarsust.»

«Tänaseks on võistlustele registreerinud ligi 700 noort kabetajat üle Euroopa, seega on tegemist kindlasti ühe suurima osavõtjate arvuga kabeturniiriga maailmas,» lausus Eesti Kabeliidu president ja EDC juhatuse liige Tarmo Tulva. «Osavõtjate rohkus näitab, et veebiturniiridel on suur potentsiaal ning olen kindel, et midagi sarnast varem sellises mastaabis korraldatud pole.»

Kui varasemalt plaaniti Tallinnas augusti alguses korraldada Euroopa noorte meistrivõistlused rahvusvahelises kabes, siis koroonakriisist tuleneva ebaselguse ning liikumispiirangute tõttu otsustas EDC võistluse sel aastal ära jätta. Et noored siiski mängida ja võistelda saaksid, tegi EKL Euroopa alaliidule ettepaneku korraldada turniir interneti vahendusel kasutades selleks Eestis arendatavat mõttemängude keskkonda www.vint.ee.

Turniiri kõiki mänge on võimalik jälgida reaalajas. Võistluste ajakava leiab veebilehelt europedraughts.org ning vint.ee mängukeskkonnas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles