Florast lahkunud väravavaht liitus Levadiaga

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Copy
FCI Levadia uus väravavaht Richard Aland.
FCI Levadia uus väravavaht Richard Aland. Foto: FCI Levadia

FCI Levadia sõlmis töölepingu eelmisel nädalal Florast lahkunud 26-aastase väravavahi Richard Alandiga. Leping sõlmiti kuni käimasoleva jalgpallihooaja lõpuni koos võimalusega seda kahe aasta võrra pikendada.

«Esmamulje on hea! Kõik võtsid mind sõbralikult vastu ning esimesel treeningul käis juba kõva andmine!» iseloomustas Aland klubi kodulehel oma esimest kokkupuudet uute kaaslastega. «Ma usun, et meie eeliseks on ühtne mentaliteet – Levadia on alati olnud võimas ja võitlev meeskond, nõrkuseks hetkel kaitsepool,» lisas ta.

FCI Levadia väravavahtide osakonnas ootab Alandit tugev konkurents Artur Kotenko, Aleksandr Kraizmeri ja Aramdns Aparinskiga. «Kotenko puhul võib öelda, et ta on täielik legend! Noorte kuttide puhul oli näha, et nad on tahtmist täis ja sealt tuleb,» kiitis Aland oma kolleege.

FCI Levadia spordidirektor Sergei Pareiko avaldas Alandi liitumise üle heameelt. «Oleme õnnelikud ja rahul, et saime Richardi näol uue väga heal tasemel väravavahi. Pärast Sergei Lepmetsa lahkumist oli meil väravavahtide osakonnas tühi koht ning Richardi tuleku abil õnnestus see Eesti mängijaga täita. Olen väga optimistlik ning loodan, et tema edasine käekäik FCI Levadias kujuneb edukaks,» sõnas Pareiko.

26-aastane Aland on sündinud Tartus ning alustas oma jalgpalluriteed sealses JK Merkuuris treener Andrus Meinhardi käe all, hiljem siirdus ta teise Tartu klubi SK 10 Premiumi noortesüsteemi. Premium Liiga tasandil on Aland esindanud pikka aega Nõmme Kaljut (2013–2014) ja FC Florat (2015–2020), vahepeal ka laenulepingu alusel Pärnu JK Vaprust (2018). Kokku on Alandi kontol 78 Premium Liiga mängu.

21. juulil keskel lõpetasid Aland ja FC Flora poolte kokkuleppel töölepingu.

Märksõnad

Tagasi üles