Balti Jäähokiliitude ja hokiklubide omavahelises koostöös käivitub algaval hooajal esmakordselt Balti Hokiliiga, kus igast Balti riigist osaleb kaks klubi, kes esimese lahingu peavad juba 27. novembril 2020.
Esmakordselt alustab Balti Hokiliiga
Omavahel võtavad mõõtu kuus klubi: HK Liepāja (Läti), HK MOGO (Läti), Hockey Punks (Leedu), Kaunas Hockey (Leedu), HK Tartu Välk 494 (Eesti) ja Narva PSK (Eesti).
Balti Hokiliiga esimene ring leiab aset juba 27.-29. novembril, kus võistlevad Sandis Ozolinši, Stanley karikavõitja, järgi nime saanud alagrupis HK MOGO, Kaunas Hockey ja Tartu Välk 494. Selle alagrupi turniir toimub Tartus Astri Arenal. Darius Kasparaitise, 1992. aasta Olümpiamängude kuldmedalisti, nimelises alagrupis võtavad omavahel mõõtu Hockey Punks, HK Liepāja ja Narva PSK. Selle alagrupi lahingud peetakse Leedu pealinnas Vilniuses. Iga klubi mängib esimeses ringis 2 mängu ja kummastki alagrupist pääsevad edasi 2 parimat, kes omavahel otsustavas ringis võistlevad.
Viimane ring ehk Final Four, toimub 18.-20. detsembril Lätis, Rēzeknes. Neli parimat klubi mängivad omavahel läbi ühe korra ja Balti Hokiliiga (BHL) meister selgub paremusjärjestuse alusel.
«Balti riikide hokiringkondade ühendamine ja võimalus joonduda tugevate hokitraditsioonidega Läti järgi, on Eesti hokitaseme tõstmiseks väga oluline ja suur edasiminek. Balti Liiga tugevam tase annab kodustele noortele kvaliteetsema väljundi. Kõrgem tase ja suurem perspektiiv teeb hoki kõigi jaoks atraktiivsemaks ning aitab ala populaarsemaks muuta. Samuti annab suurem turg mängijatele, klubidele ning hokiliitudele paremad turundusvõimalused.» kommenteeris Eesti Hoki president Rauno Parras.
«Samuti soovin tänada kõiki Eesti hokiklubisid oma panuse eest, et säärane turniir üldse võimalikuks saab! Ühtlasi on mul suur rõõm, et üks alagrupiturniir just Tartus toimub – selline rahvusvaheline turniir pälvib kindlasti palju tähelepanu ning aitab tublisti hoki populariseerimisele kaasa ja teisalt näitab, et ühe korraliku jäähalli olemasolu Tartus on tuleviku perspektiivi mõttes hädavajalik,» lisas Parras.
Esimene Balti Hokiliiga meister pälvib karika ja medalid, samuti tunnustatakse turniiri parimat väravavahti, kaitsjat, ründajat ja valitakse MVP (kõige väärtuslikum mängija).
Eelmisel kolmel hooajal on Eesti, Läti ja Leedu jäähokiliidud korraldanud ühiselt Balti karikavõistlusi (Baltic Challenge Cup), mis traditsioonina jätkuvad ka sel ja tulevastel hooaegadel.