Vips tegi oma nädalavahetuse parima sõidu

Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Red Bull Content Pool

Sel nädalavahetusel Rahvusvahelise Autoliidu FIA F3 EM-sarja avaetapil osalenud Jüri Vips lõpetas viimase võistlussõidu neljandana. Esimese eilse kihutamise ta katkestas ning oli teises kuues.

Itaalias Misano ringrajal toimunud etapi viimast vaatust alustas Vips kolmandalt stardirealt. Esimesel ringi langes ta aga neljandaks, kui eestlasest möödus Prantsusmaal sündinud taanlane Oliver Rasmussen.

Red Bulli noortesüsteemi kuuluv Vips suutis mõned ringid taanlasele survet avaldada, olles konkurendist umbes sekundi kaugusel. Sõidu keskfaasis suutis Rasmussen aga meie mehe maha raputada.

Viimase sõidu võitis brasiillane Gianluca Petecof, edestades F1-tähe Charles Leclerci nooremat venda Arthurit 0,814 sekundiga. Prema tiimile kolmikvõidu kindlustanud Rasmussen jäi Petecofist maha 7,511 sekundiga, Vips kaotas skandinaavlasele 1,526 sekundit. Kokku jõudsid finišisse üheksa roolikeerajat.

F3 EM-sarja järgmine etapp toimub kolme nädala pärast Prantsusmaal Paul Ricardi ringrajal. Sealgi peaks Vips stardis olema.

Eilne esimene sõit ei alanud Eesti vormelitalendi jaoks kõige paremini. Vips heitles briti naisvormelitalendi Jamie Chadwickiga, kuid pilootide masinad läksid vastamisi ja KIC Motorsporti esindava maarjamaalase vormel lendas raja äärde.