JÄRELVAADATAV ⟩ Võrkpallikoondis surus Läti taas põrandale

Eile lõunanaabritest 3:0 üle olnud Eesti naiste võrkpallikoondis suutis lätlased sama skooriga seljatada ka täna. Geimides loovutati neile vastavalt 22, 17 ja 22 punkti. Poolte kokkuleppel mängitud lisageim kuulus samamoodi Eestile 27:25.

Suuresti Eesti kontrolli all kulgenud mängu resultatiivseimaks kerkis 22 punktiga (+18) Kertu Laak, Liis Kullerkann lisas 10 (+9) ja Eliisa Peit 5 silma (+3). Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 12 (3 sulustamist said kirja Kullerkann, Peit ja Helena Loos), servil löödi 8 ässa ja eksiti 12 pallingul. Läti edukaim oli 9 punktiga (+2) Vlada Pridatko, lätlannade vastuvõtt ja rünnak olid mõlemad 31%, blokipunkte saadi 8 ja servipunkte 6 (4 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Eva Liisa Kuivonen, Polina Bratuhhina-Pitou, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, libero Anu Ennok.

Avageimis jäädi 4:9 kaotusseisu, Kuivoneni asemele tuli platsile Ingrid Kiisk. Sellest suudeti siiski välja tulla ja Kibbermanni äss andis meile 13:12 edu. Geimi lõpus tuli platsile teine sidemängija Helena Loos. Bratuhhina-Pitou rünnakust oli Eesti juhtimas 23:19, geimi lõpetas Laak võrgu kohalt - 25:22.

Teises vaatuses tuli algkoosseis tagasi väljakulem geimi algul vahetati taas sidemängijaid ja Loos asendas Kibbermanni, ka Kiisk vahetas Kuivoneni välja. Seegi geim kulges eestlannade dikteerimisel ning Laagi rünnaku järel oli kodunaiskonna eduseis 14:9. Geim Eestile 25:17.

Kolmandas geimis saatis peatreener Lorenzo Micelli taas platsile algkoosseisu. 10:10 viigiseisul tuli Loos Kibbermanni asemele mängu ja lõi kohe serviässa. Veel tehti mitmeid vahetusi, mäng kulges punkt-punktis. Geimi lõpus olid taas kindlamad eestlannad, võites selle 25:22 ja mäng seega 3:0 Eestile.

Kolmandat korda minnakse lätlannadega vastamisi homme, too kohtumine algab kell 12.

Eesti naiskonna abitreeneri Andres Toobali mõtted pärast mängu:

Diagonaalründaja Kertu Laagi mõtted pärast mängu:

Eelmisel nädalal peeti uue peatreeneri Lorenzo Micelli juhendamisel esimesed kontrollkohtumised Soomega ning saadi kirja 3:2 ja 3:0 võidud ning 2:3 kaotus.

Läti vastu on Micellil kasutada 13 mängijat, kohtumistest jäävad eemale haigestunud kapten Julija Mõnnakmäe ja Hanna Pajula. Mõnnakmäe asemel liitus naiskonnaga noor sidemängija Helena Loos, vahendab Volley.ee.

Kohtumised Lätiga jäävad koondisesuve viimasteks, sest esialgselt kavas olnud EM-valikmängud lükkusid järgmise aasta jaanuarisse. Eesti kuulub ühte alagruppi Šveitsi ja Valgevenega.