Eesti jooksjad kontrollisid põhjanaabrite juures vormi

Jaak-Heinrich Jagor.
Jaak-Heinrich Jagor. Foto: Liis Treimann

Soomes Espoos peeti täna kõrgetasemeline kergejõustikuvõistlus, kus oli stardis ka mitmeid eestlasi.

Näiteks tegi põhjanaabrite juures oma 400 meetri tõkkejooksu hooaja avastardi Jaak-Heinrich Jagor (30), kes sai 51,85-ga võistlusel neljanda koha. Jooksu võitis hollandlane Ramsey Angela (49,76), alla 50 sekundi jooksis ka teisena lõpetanud lätlane Maksims Sincukovs (49,95).

Eesti sprindirekordite omanik Marek Niit (32) osales Espoos 200 meetri distantsil ning oli 21,86-ga B-jooksus neljas. Saarlase 2011. aastal püstitatud Eesti rekordnumbrid on 20,43.

Lisaks oli eestlastest võistlustules Keiso Pedriks, kes sai kahel korral startida 110 meetri tõkkejooksus. Nobedamaks osutus meie mehe esimene lähe (14,26), teisel puhul sai ta kirja 14,42. Sprinteri isiklik rekord on eelmisest kuust 14,01.

Kodupublik sai samal ajal aga rõõmustada 23-aastase vasaraheitja Aaron Kangase üle, kes parandas ligemale pooleteise meetriga oma isiklikku tippmarki, viies rekordnumbrid 77.82 pealt 79.05ni. Sellega platseerus meie põhjanaaber maailma hooaja edetabelis teiseks, liidrina jätkab ameeriklane Rudy Winkler (80.70).