Lauk võitis Prantsusmaal ühepäevasõidu

Karl Patrick Lauk

FOTO: Erakogu

Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) võitis Prantsusmaa amatööride 132 kilomeetri pikkuse ühepäevasõidu Route d'Or du Poitou.

«Võidusõit oli närviline. Alguses sai kaheksa meest minema ja meie tiimist oli Mickaël Guichard sees. Üritasin kahel ringil ka järele sõita ja panin hinge alla kaks korralikku rünnakut, mis kahjuks vilja ei kandnud. Lõpuks hakkasid ka tiimid, kellel mehi ees polnud, taga tööd tegema,» kirjeldas Lauk.

«Seejärel saime paari labase rünnakuga umbes 12 mehega eest ära ja sõitsime jooksikutele kohe järele ning sealt edasi minema. Kuna grupp ees oli liiga suur ja koostööd keegi teha ei tahtnud, siis tuli peapundist kaks väikest gruppi veel aegamisi järele, aga ma ei lasknud sel ennast häirida ja üritasin nii palju kui võimalik koos selle pundiga lõpule lähemale saada,» jätkas ta.

«Kuna sõit oli ringidel, mida pidi läbima 16 korda, siis lõpplahenduse olin peas välja juba mõelnud ja oli vaja ainult see realiseerida,» kommenteeris Lauk esimest võidusõitu pärast pikka võistluspausi. Eestlase järel teenis teise koha Julien Jamot, kolmas oli Emilien Jeanniere.

Järgmine start on Laugul 9. augustil Aix sur Vienne'is.

Tagasi üles
Back