BLOGI ⟩ Eesti kergejõustiku meistrivõistluste 2. päev: Alver jättis Balta kullata, Lillemets tegi üle 8100 punkti (1)

Tallinnas Kadrioru staadionil peetud kergejõustiku Eesti meistrivõistluste teisel päeval kerkisid esile Risto Lillemets ja Tähti Alver. Lillemets tõusis 8000 punkti meheks, saades kümnevõistluses kirja 8133 silma. Alver alistas kaugushüppes ühe sentimeetriga tiitlikaitsja Ksenija Balta ja krooniti Eesti meistriks.

Valik tänastest tulemustest:

Meeste kümnevõistlus: Üksinda staadionil kümnevõistlust teinud Risto Lillemets püstitas kuuma ilma trotsides võimsa isikliku rekordi, saades kirja 8133 punkti. Selle tulemusega tõusis Lillemets ka maailma edetabelis teisele kohale. Kui avapäeva järel ei jäänud Lillemets rahule kõrgushüppe ja 400 m jooksuga, siis teine päev möödus tagasilöökideta. 1500 m jooksu järel oli 22-aastase noormehe nime taga punktisumma, mis viib ta Eesti kõigi aegade edetabelis 13. kohale.

Lillemetsa rekordseeria: 10,94 (isiklik rekord), 7.22, 14.96, 1.99, 50,30, 14,69, 46.39 (isiklik rekord), 4.85, 63.84 (isiklik rekord), 4.42,18.

Naiste seitsmevõistlus:

Karjääri parima seitsmevõistluse sai kokku Mari Klaup, kes püstitas isikliku rekordi (6080 punkti). Klaup tõdes võistluse järel, et kaugus- ja kõrgushüppes jäi varu, mistõttu ei küündinud ta endale seatud 6100-6200 eesmärgini. Samas tõdes Klaup, et isikliku rekordiga tuleb sellegipoolest rahul olla.

Klaupi seeria: 13,69; 1.77; 13.51; 25,63; 5.76; 53.54; 2.20,36.

Naiste kaugushüpe:

Naiste kaugushüppes tuli Eesti meistriks 6.54 hüpanud Tähti Alver, kes alistas vaid sentimeetriga valitseva meistri Ksenija Balta. Balta tegi täna vaid kaks katset ning loobus seejärel põlvehäda tõttu edasi võistlemisest. Pronksi sai viimase hüppega Kreete Verlin (6.40). Ka neljanda koha tulemus oli kõrgest klassist: Lishanna Ilves püstitas isikliku rekordi (6.35).

Meeste kaugushüpe:

Meeste kaugushüppes näitas pikka õhulendu Hans-Christian Hausenberg, kes võitis kõrgest klassist 7.91ga. See tulemus märgitakse ka Hausenbergi uueks isiklikuks rekordiks (tuule toel on tartlane hüpanud ka 7.96). Teise koha teenis Rain Kask (7.53) kolmas oli Henrik Kutberg (7.56).

Meeste kettaheide:

Kettaheites tegi mullusele esitusele vigades paranduse Martin Kupper, kes teises voorus heidetud 60.14ga sisuliselt esikoha ära kindlustas. Viimases voorus leidis Eesti meistriks kroonitud Kupper veel lisa ning sai kirja 61.82. Hõbemedali kindlustas olümpiavõitja Gerd Kanter (58.62), kolmas oli Priidu Niit (57.93).

Teiste alade tulemused on kättesaadavad võistluste blogis:

Enne võistlust:

Avapäevast on korralikud esitused all mitmevõistlejatel. Üksinda võistlev kümnevõistleja Risto Lillemets kogus esimese päevaga 4122 punkti ning edestab viie ala järel enda rekordigraafikut (7853 p) 134 silmaga.

Ilusa võistluse tegi eile ka seitsmevõistleja Mari Klaup-McColl, kes jätkab isikliku rekordi püüdmist. Avapäevast on tal koos 3555 punkti, millega ta edestab enda rekordigraafikut 53 silmaga.

Meeste kettaheites tuleb täna starti ka olümpiavõitja Gerd Kanter. Tänavu on eestlastest üle 60 meetri heitnud Martin Kupper (60.35), väga kaugele pole temast jäänud ka Priidu Niit, kes 2 kilose heitevahendi 58.17 meetri kaugusele saatnud.

Üks põnevamaid heitlusi tõotab tulla naiste kaugushüppesektoris, kus üles on antud Ksenija Balta, Aet Laurik, Kreete Verlin, Lishanna Ilves, Tähti Alver, Merilyn Uudmäe jt.

Naiste 200 m sprindidistantsil tulevad rajale Eesti rekordinaine Ksenija Balta ja möödunud aastal nendel distantsidel kuldse duubli teinud Õilme Võro. Neile asuvad konkurentsi pakkuma Marit Kutman, Karoli Käärt  ja Kreete Verlin . Meeste distantsil on üles antud nii eile 100 meetris isikliku rekordiga kulla võitnud Henri Sai, Eesti rekordimees Marek Niit, Ken-Mark Minkovski kui ka mitmevõistlejad Hans Christian Hausenberg ja Kristjan Rosenberg.

Meeste kaugushüppes leiame Hans Christian Hausenberg, Henrik Kutbergi, Rain Kase , Jaak Joonas Uudmäe, Igor Sjunini ja Dmitri Mosendzi nimed.

Meeste kõrgushüppes on üheks favoriidiks endiselt suurepärases vormis olev Karl Lumi, kes sel hooajal on koos Hendrik Lillemetsaga ületanud 2.07. Hooaja edetabelijuht on Kristjan Tafenau 2.10ga. Naiste kõrgushüppes lähevad kirkama medali eest võitlema Lilian Turban ja Grete Udras.

Naiste kuulitõuke viimaste aastate valitseja Kätlin Piirimäe on trooni vabaks jätnud. Kulmedali nõudlejateks on Gertu Küttmann, Valeria Radajeva ja Leanne Siimumäe. Meeste kuulitõukes tuleb kullasoosikuna heiteringi Kristo Galeta puudumisel Jander Heil, kes tänavu suvel tõuganud 19.25.

Üks osavõtjaterohkemaid alasid nädalalõpul on meeste 5000 m jooks. Stardijoonelt leiame kogu Eesti staieriparemiku, eesotsas eelmise aasta selle distantsi meistri Tiidrek Nurme. Temale tulevad konkurentsi pakkuma Roman Fosti, Mark Abner, Karel Hussar, Dmitri Aristov jt. Naiste kahtteist ja poolt ringi läheb favoriidina jooksma Harry Lembergi õpilane Jekaterina Patjuk. 5000 m distantsil jagatakse ka Eesti staadionijooksusarja 5. etapi punkte.