Legioni mängumees pistis dopinguküttide eest plehku

Tallinna JK Legioni mängijad punases mänguvormis.

FOTO: Margus Ansu

Eesti jalgpalli meistriliigas pallva Tallinna Legioni poolkaitsja Maksim Lipin sai hakkama väga kahetsusväärse teoga. Ta põgenes joostes dopinguküttide eest ning seetõttu ootab teda ees karm karistus.

Alates 1. augustis kannab Lipin võistluskeeldu, mille ametlik põhjus on WADA koodeksi 2.3 rikkumine. See tähendab dopinguproovi võtmisest kõrvalhoidmine, keeldumine või mitteosalemine. 

Dopingukütid ootasid pärast Paide Linnameeskonna ja Tallinna Legioni matši mängijaid, kellelt proove võetakse ning üheks osutus just Lipin. Tegemist on väga tavalise ja mitte haruldase nähtusega Eestis, sest nii külastatakse mitmete pallimängude sportlasi.

«Eesti Jalgpalli Liit teeb koostööd Eesti Antidopinguga, kes korraldab tavapäraselt Premium liiga mängudel ja ka teistes liigades pistelist kontrolli. Laupäeval toimunud Legioni ja Paide Linnameeskonna mängul viidigi läbi kontroll, kuhu kutsuti tavapäraselt neli mängijat, kaks mõlemast võistkonnast. Ühe mängijaga tekkis probleem ning juhtunu uurimiseks on algatatud distsiplinaarasi,» selgitas Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht sündmuste käiku.

Lipin veetis dopingukontrollis pikalt aega ning otsustas sealt võimaluse avanedes proovi andmata lõpuks lihtsalt põgeneda. Eelkirjeldatud lühike tagaajamine mööda Kadrioru tänavaid, millel oli ka pealtnägijaid, lõppes küll treenitud sportlase «võiduga», ent karistus, mis Lipinit sellise teguviisi eest ootab, on konkreetne ja karm.

Täispikka artiklit saab lugeda soccernet.ee veebilehelt.

Tagasi üles
Back