K, 7.12.2022

Martin Järveoja osaleb Elva rattamaratonil

Postimees Sport
Martin Järveoja osaleb Elva rattamaratonil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak (paremal) jõudis mullu, pärast pikka teekonda, lõpuks ihaldatud maailmameistritiitlini.
Ott Tänak (paremal) jõudis mullu, pärast pikka teekonda, lõpuks ihaldatud maailmameistritiitlini. Foto: Hyundai Motorsport

Sellel laupäeval tulevad Elva rattamaratonil starti ka vallavanem Toomas Järveoja ja tema ralliässast poeg Martin Järveoja.

Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaratoni stardi-ja finišipaik kolib sellel aastal Elva südalinna, mida ilmestavad uus keskväljak ja promenaad. Raja osas muudatusi ei ole ning jätkuvalt toimub sõit peamiselt kõva- ja kruusakattega teedel. Maastik on terve sõidu vältel ratta seljas läbitav ning mägedes ronides pole sõidukingi tarvis kulutada. 

Ka Elva etapil pakuvad põnevust mitmed Eesti maastikuratta tipud kes on juba sarja eelnevatel etappidel tiitleid korjanud. Lisaks tuleb kaarte segama värske Eesti Juunioride Koondise treener Alo Jakin, kes on tänavu väga head vormi on näidanud. Võistkondadest saabub 'tuju rikkuma' Tartu2024/BalticChainCycling.com meeskond.

Elva etapil on plaanis püstitada ka üks unikaalne rekord – sarja pikemate distantside pikim finišeerija! Nimelt lubab tervelt 2.07 m pikk Eesti korvpallikoondise kauaaegne keskmängija Janar Talts võtta ette 50 km Gardena Maratoni. Lisaks võistluseks treenimisele valmis Taltsi jaoks ka spetsiaalne (suurus 4XL!) võistlusvorm ning laenuks tuli võtta sõidukingad suuruses 50. Janar lubab rajal endast kõik anda seega hoidkem pöidlad pihus ja silm finišijoonel!

Elvas ootavad sõitjaid ees juba traditsioonilised distantsid: Grand Prix (70 km) start on kell 12.00, Gardena Maraton (50 km) alustab kell 13.00 ning JetOil Poolmaraton (20 km) saab stardipaugu kahe pika distantsi vahel ehk kell 12.30. MySnack Lastesõidud erinevatele vanusegruppidele alustavad kell 11.00.

Märksõnad
Tagasi üles