Leok sõitis karjääri 500. GPl end punktidele

Tanel Leok.
Tanel Leok. Foto: Karli Saul

Motokrossi MM-sarja etapil Lätis Kegumsis teenis Husqvarna meeskonnas võitev Tanel Leok võimsaimas masinaklassis kokkuvõttes 23. koha. Teise sõidu hea esitusega teenis ta ka MM-sarja punkte.

Läti MXGP nime kandval võistlusel tabas mõlemas sõidus Leokit ebaõnn, sest jäi kohe pärast starti toppama kukkunud ratturite taha. Teises sõidus suutis siiski end realiseerida ja 20. kohaga teenis MM-sarja üldarvestuses ühe punkti. Sarja kokkuvõttes hoiab ta nelja punktiga 30. kohta.

Koroonapausilt naasnud MM-sarja MXGP masinaklassi võidusõidul triumfeeris GASGAS meeskonda esindav hollandlane Glenn Coldenhoff, kes esimeses sõidus jäi teisele kohale, kuid tegi järgnevas võidukihutamises vigade paranduse ja noppis võidu. MM-sarja liider Jeffrey Herlings jäi mõlemas sõidus kolmandaks.

MM-sarja üldliidrina jätkab endiselt 130 punktiga KTMi ridades sõitev Herlings, talle järgnevad Lätis avasõidu võitnud Honda rattur Tim Gajser 126 ja Kegumsis hea tulemuse teinud Coldenhoff 103 punktiga.

Koroonaviiruse tõttu muudeti oluliselt ka MM-sarja kalendrit. Selle tulemusena sõidetakse ka järgmised kaks etappi Kegumsis. Esimene nendest juba 12. augustil ja see kannab nime Riia MXGP ja tuleval nädalavahetusel toimub Kegumsi MXGP.