Rally Estonia korraldajad teevad riigiga koostööd

Postimees Sport
Copy
Craig Breen möödunud aasta Rally Estonial.
Craig Breen möödunud aasta Rally Estonial. Foto: Jaanus Ree

Septembri alguses toimuv Rally Estonia teeb koostööd maksu- ja tolliametiga, et Eesti esimese WRC-ralli kõik maksuküsimused oleksid lahendatud kiiresti, täpselt ja põhjalikult.

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on nii lühikese ajaga niivõrd mastaapse rahvusvahelise suurvõistluse korraldamine mitmes mõttes tõsine ülesanne, mistõttu on väga oluline, et meeskonda kuuluksid oma ala tippspetsialistid ja riigiga koostöö oleks tagatud parimal võimalikul moel. 

«Nii nagu ralli on täpne ja tehniline spordiala, nii soovime ka ralli korraldamisel, et selle finantsküsimused oleksid väga korrektsed,» ütles Aava. «Juba viis aastat on Rally Estoniat õigus- ja maksuküsimustes väga professionaalselt nõustanud advokaadibüroo RASK advokaat ja maksuekspert Villy Lopman, kellele lisaks peame oluliseks teha ka koostööd maksu- ja tolliametiga. Kuna ralli on tänaseks oluliselt kasvanud, aitab maksuametiga operatiivne suhtlus veelgi rohkem kindlustada, et Eesti autospordi ja riigi kui meie partneri huvid oleksid parimal moel kaitstud.»

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ütles, et maksu- ja tolliamet hindab väga maksumaksjate tahet oma kohustusi korrektselt täita ning nende õigeagne nõustamine on asutuse üks olulisi ülesandeid.

Rally Estonia korraldusmeeskond peab riigiga koostööd väga tähtsaks, kuivõrd Eestis esmakordne WRC-ralli toimub maailmas senini jätkuva koroonakriisi tingimustes ja korraldusreeglid on seetõttu tavalisest kordades rangemad, et tagada kõikide osaliste ja pealtvaatajate ohutus.

Kultuuriministeerium on juba kokku kutsunud Rally Estonia koroonaviiruse riskide miinimumini viimiseks erikomisjoni, kuhu kuuluvad päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe, maanteeameti, Riigimetsa Majandamise Keskuse, terviseameti ja siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse esindajad.

Rally Estonia on esmakordselt Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.–6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles