Rasmus Mägi ei suutnud Soomes 50 sekundi piiri alistada, Kivistik jäi viimaseks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Rasmus Mägi oli enne tänast keskendunud sileda maa 400 meetrile.
Rasmus Mägi oli enne tänast keskendunud sileda maa 400 meetrile. Foto: Madis Veltman / Postimees

Täna õhtul peetakse Soomes Turus traditsiooniline rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus Paavo Nurmi mälestuseks. Eestlastest startisid 3000 m takistusjooksja Kaur Kivistik ja 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi.

400 m tõkkejooks

Tänavu esimest korda tõketega staadioniringil võistelnud Mägi jooksis välja kesise aja 50,01. Sellega teenis ta teise koha, võitja Nick Smidt sai kirja 49,84. Kolmas oli parima isikliku rekordiga startinud (48,3) prantslane Ludvy Vaillant 50.37ga.

Mägi nimele kuuluv Eesti rekord 48,40 pärineb 2016. aasta Rio olümpialt. Tänavust maailma edetabelit juhib 49,49ga sakslane Constantin Preis.

Tulemused:

3000 m takistusjooks

Eesti meistrivõistlustel rahulikus tempos 9.19,12 jooksnud Kivistik oli täna oluliselt nobedam. Aeg 8.52,79 ei lubanud aga enamat viimasest ehk üheksandast kohast. Võitis kodupubliku ees võistelnud Topi Raitane 8.22,45-ga.

Kivistiku nimele kuuluv Eesti rekord 8.28,55 pärineb eelmisest aastast.