Suurepärases vormis belglane näitas võimu ka Dauphine velotuuril, Taaramäe ja Kangert alustasid tagasihoidlikult

Dauphine velotuuri esimese etapi võitis belglane Wout van Aert.

FOTO: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/POOL/EPA

Paljudele rattatiimidele viimaseks ettevalmistuseks Tour de France'ile on just mainekas Dauphine'i velotuur, mis sai täna võimsa avalöögi. Avaetapilt noppis võidu väga heas vormis belglane Wout van Aert (Team Jumbo-Visma).

Esimesel etapil tuli ratturitel läbida 218,5 kilomeetrit üsna mägist teed. Ka finišisse tuldi veidi ülesmäge ja seetõttu polnud päris sprinteritel väga palju võimalusi. Võidutsenud Wout van Aert edestas lõpuspurdis Daryl Impeyd ja andekat Egan Bernali. Kusjuures jäi van Aert alles neli päeva tagasi teistele alistamatuks mainekal Milano-San Remo klassikul.

Dauphine'i velotuuril on stardis ka Eesti kaks kuulsamat ratturit Rein Taaramäe ja Tanel Kangert. Eestlased peagrupiga kaasa ei suutnud minna ning lõpetasid vastavalt 63. ja 73. kohal. Taaramäele kogunes kaotust minut ja kolm sekundit ning Kangert jäi võitjast maha kaks minutit ja 15 sekundit.

Homme ootab rattureid ees tõeline mägironimine. 135 km jooksul tuleb võistlejatel ületada nii esimese, kolmanda kui ka neljanda kategooria tõus. Finiš kulmineerub ronimisega Col de Porte mäe otsa, millele antud kõige kõrgem kategooria (17,5 km keskmise tõusunurgaga 6,2%). 

Pühapäeval lõppeval Dauphine'i velotuuril sõidetakse tänavu ainult mägiseid etappe ehk võib-olla tekib mõnel päeval võimalus ka meie meestel võidu eest heidelda. Kumbki pole karjääri jooksul Dauphine'i velotuuri ühelgi etapil triumfeerinud.

Tagasi üles
Back