Järelvaadatav ⟩ Tiisaar ja Nõlvak krooniti Paides rannavõrkpalli Eesti meistriteks

Sel nädalavahetusel Paides peetud Värska Vesi rannavõrkpalli Eesti meistrivõistlustel selgusid tänavused meistrid. Meeste konkurentsis favoriitideks olnud Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak võtsid teenitult kuldmedalid, naiste hulgas jäid alistamatuks Liisa Soomets ja Heleene Hollas.

Enne otsustavaid mänge: 

Meestest jõudis otse alagrupist veerandfinaali Eesti esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes teenisid kaks kindlat 2:0 võitu. Nende vastaseks olevad Siim Ennemuist ja Kaarel Pomerants pidid tänastele mängudele jõudmiseks pidama kolm kohtumist ning said otsustavas mängus 2:0 jagu kvalifikatsioonist tulnud Kevin Helimetsast – Juhan Püvist, vahendas Volley.ee.

Põnev paar on kunagised U19 maailmameistrid Kristo Kollo ja Oliver Venno ning Karl Jaani – Steven Kabanen. Nimelt on Kollo ja Jaani koos kõrgemal tasemel rannavollet mänginud ja ka olümpiapiletit jahtinud. Alagrupis said praegused saalikoondise mehed esikoha ehk pääsesid otse kaheksa parema sekka. Jaani ja Kabanen pidid pidama otsustava kohtumise, kus saadi 2:0 jagu Sander Talistust – Siim Rantanenist.

Kolmandas veerandfinaalis kohtuvad Tartus peetud karikafinaalil suurepärast mängu näidanud Kaspar Pomerants ja Argo Arak ning Urmas Piik – Sander Steinberg. Arak – Pomerants jõudsid kahe mänguga veerandfinaali, Piik ja Steinberg mängisid kohale kaheksa seas Steven Meiluse – Johann Olaf Läänega ja võitsid 2:0.

Viimases veerandfinaalis lähevad vastamisi samuti vaid rannavollele pühenduvad Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov ning noorte rannavolle tiitlivõistlustel edukalt esinenud Rasmus Meius ja Kaur Erik Kais. Neist esimesed tagasid koha kaheksa sekka otse alagrupist, Meius – Kais teenisid otsustavas mängus 2:0 võidu vendade Siim ja Märt Tammearu üle. 

Meeste veerandfinaalid:

10.00 Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar - Siim Ennemuist/Kaarel Pomerants
10.50 Kristo Kollo/Oliver Venno - Karl Jaani/Steven Kabanen
11.40 Kaspar Pomerants/Argo Arak - Urmas Piik/Sander Steinberg
12.30 Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov - Rasmus Meius/Kaur Erik Kais

Naistest jõudsid kindlalt kaheksa sekka Eesti esinumbrid Liisa Soomets ja Heleene Hollas, kes võitsid kindlalt mõlemad A-alagrupi mängud. Neile tulevad veerandfinaalis vastu Kristi Nõlvak ja Merilin Paalo, kes said Eesti GP-sarja avaetapil Rakveres pronksi. Eile said Nõlvak – Paalo edasi tänu 2:1 võidule Kadi Kalmu – Liina Kaisi üle.

Teises veerandfinaalis kohtuvad Merilyn Jõearu ja Maret Kuuse ning Kristi Vink ja Kadri Keskküla. Neist esimesed võitsid C-alagrupi, Vink ja Keskküla tagasid edasipääsu 2:1 võiduga Liisa-Lotta Jürgensoni – Lisette Pihori vastu.

Koha play-off'is tagasid ka Silja Ostrov – Gerli Toomela, kes pääseid edasi tänu D-alagrupi esikohale. Nende vastaseks on noored Eva Liisa Kuivonen – Katariina Vengerfeldt, kes suutsid otsustavas matšis 2:0 paremad olla Erle Püvist ja Kaisa Õunpuust.

Viimases veerandfinaalis tulevad väljakule kaks sel suvel heas hoos olnud paari ehk Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov ning Marie Pohlak ja Mari Loorman. Pikk – Kure-Pohhomov teenisid alagrupis 2:1 ja 2:0 võidud ja jõudsid otse kaheksa sekka. Pohlak – Loorman võitsid pääsu eest veerandfinaali 2:1 Maria Säästlat – Annaliisa Malsi.

Naiste veerandfinaalid:

10.00 Liisa Soomets/Heleene Hollas - Kristi Nõlvak/Merilin Paalo
10.45 Merilyn Jõearu/Maret Kuuse - Kristi Vink/Kadri Keskküla
11.30 Silja Ostrov/Gerli Toomela - Eva Liisa Kuivonen/Katariina Vengerfeldt
12.15 Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov - Marie Pohlak/Mari Loorman

Tagasi üles
Back