Mägi jooksis Teemantliiga avaetapil hooaja tippmargi (2)

Karl Mihkel Eller
Rasmus Mägi
Rasmus Mägi Foto: Madis Veltman

Kergejõustiku Teemantliiga etapil Monacos oldi tunnistajaks maailma ja Euroopa rekordile. Lisaks tegi oma hooaja parima 400 meetri tõkkejooksu Rasmus Mägi.

400 m tõkkejooksus tuli kolmandaks Rasmus Mägi, võitis maailma hooaja tippmargi jooksnud norralane Karsten Warholm (47,10), teine oli türklane Yasmani Copello (49,04).

Mägi aeg oli 49,23, mis tähistab tema hooaja tippmarki. Enne Teemantliiga avaetappi rääkis Mägi Postimehele, et sooviks Monacos alla 49 sekundi joosta. « Tahaks ise ka kiire olla, 49 sekundit kohe vahele jätta ja 48 sisse joosta,» vastas Mägi enne võistlust lõbusalt. Kuni toimunud võistluseni oli Mägi hooaja parim tulemus 50,01.

5000 m distantsis jooksis uue maailmarekordi ugandalane Joshua Cheptegei (12.35,36). Julge soolojooksu teinud Cheptegei alistas 16 aastat püsinud rekordi 12.37,35, mille oli 2004. aastal jooksnud kuulus Kenenisa Bekele.

Lisaks võitjale jooksis aja alla 13 minuti veel keenialane Nicholas Kipkorir Kimeli, kes kaotas Cheptegeile enam kui 16 sekundiga. Kolmas oli keenialane Jacob Krop, kes jäi maailmarekordiomanikust maha rohkem kui 30 sekundiga.

Uus Euroopa rekord joosti 1500 meetris, kus norralane Jakob Ingebrigtsen lõpetas jooksu küll teisena (3.28,68), kuid sai uue rekordi oma nimele. Võitis keenialane Timothy Cheruiyot, kelle võiduajaks märgiti 3.28,45. Kolmas oli britt Jake Wightman (3.29,47).

Teivashüppe võitis rootslane Armand Duplantis, kui alistas kõrguse 6.00 kolmandal katsel. Esikolmikusse mahtusid veel belglane Ben Broeders (5.70) ja filipiinlane John Ernest Obiena (5.70).