Henri Anier liitus Paide Linnameeskonnaga

Postimees Sport
Copy
Henri Anier
Henri Anier Foto: Paide linnameeskond

Paide Linnameeskond sai ründeliini võimsa täienduse, sõlmides hooaja lõpuni kestva lepingu Eesti koondise ründaja Henri Anieriga. Oma debüüdi Järvamaa esindusklubi eest võib ta teha juba laupäevases Premium liiga mängus Viljandi Tuleviku vastu.

29-aastane Anier on suurema osa oma karjäärist mänginud välisklubides, esindades viimati Hollandi esiliigameeskonda Go Ahead Eagles. Oma debüüdi meistriliigas tegi Anier juba 2008. aastal lüües FC Flora eest 17-aastasena 28 mänguga 15 väravat. Järgmisel hooajal siirdus Anier Itaaliasse Sampdoriasse, kust naastes aitas FC Flora 2011. ja 2012. aastal Eesti meistritiitlini. Henri Anieri senine saldo Eesti meistriliigas on 86 mänguga 52 väravat.

Seejärel jätkus Anieri karjäär Norras Stavangeri Vikingis, veel on Eesti koondises 61 mänguga 13 väravat löönud ründaja mänginud Šotimaal, Saksamaal, Rootsis, Soomes, Lõuna-Koreas ja Hollandis.

«Mul on hea meel liituda ambitsioonika Paidega ja vaadates maailma praegust situatsiooni on see minu jaoks loogiline samm. Ootan huviga platsile naasmist uue väljakutse näol,» ütles Anier klubi pressiteate vahendusel.

Paide spordidirektor Gert Kams ei teinud saladust, et Anieri liitumine annab nende klubile lisakäigu juurde. «Henri Anieri nimi ei vaja Eesti jalgpallisõpradele eraldi tutvustamist. Henri on oma senise karjääri jooksul mänginud tugevates välisliigades ning heade juhuste kokkulangemisel jõudsime omavahel kokkuleppele, et ta esindab hooaja lõpuni Paide Linnameeskonna värve.

Arvestades Henri senist karjääri on loomulik, et Paide Linnameeskond on tema jaoks heaks vaheetapiks, et saavutada hea sportlik vorm ja suunata hooaja järel taas pilk välisliigade poole. Henri toob meie meeskonda palju sportlikku tugevust ning annab meile oma mängijatüübiga erinevaid valikuid ründemängu osas.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles