Pedriks võitis Balti meistrivõistlustel tõkkesprindi Eesti kõigi aegade neljanda ajaga

Keiso Pedriks
Keiso Pedriks Foto: Madis Veltman

Lätis toimunud kergejõustiku Balti võistkondlikel meistrivõistlustel tegi suurepärase võistluse Keiso Pedriks, kes sai 110 m tõkkejooksus kirja Eesti kõigi aegade neljanda tulemuse.

Pedriks võitis jooksu isiklikku rekordit tähistava ajaga 13,91. Lisaks Pedriksile tegi Ogres toimunud võistlusel hea tulemuse ka Johannes Treiel, kes jooksis finaalis välja aja 14,44 ja sai neljanda koha. Teine ja kolmas koht kuulusid leedulastele - Rapolas Saulius (13,98) ja Rokas Ickys (14,00).

Naiste vasaraheite võitis Anna Maria Orel, kes sai parimal katsel kirja 62.70. Teiseks tuli Annika Emily Kelly (55.57).

Meeste kettaheites jäi eestlaste parimaks teine koht, sest Martin Kupper jäi alla tugevale leedulasele Andrius Gudžiusele. Leedu vägilane ketas lendas pikimal hetiel 68.41, Kupperil aga 61.77. Priidu Niit (58.53) oli neljas.

Naiste teivashüppes kuulus Eestile kolmikvõit – võitja Marleen Mülla (4.00), teine Laure Kiivit (3.75) ja kolmas Marianne Kivi (3.65).

Naiste 100 m tõkkejooksu esikoht kuulus Kreete Verlinile, tulemus 13,63. Neljas oli Kristella Jurkatamm (14,05).

Meeste vasaraheite võitis Adam Kelly, parimal katsel mõõdeti tema tulemuseks 69.18. Kuulitõukes tuli Balti meistriks Jander Heil (19.32).

Naiste 1500 m jooksus kuulus Balti meistrivõistluste esikoht Kelly Nevolihhinile, võiduajaks 4.30,65.

Meeste kõrgushüppes tuli eestlastel leppida kahvatumate medalitega, kui teiseks tuli Karl Lumi ja kolmandaks Kristjan Tafenau, mõlemad ületasid 2.11. Võitis leedulae leedulane Adrijus Glebauskas (2.22).