Sevilla jõudis jälle Euroopa liiga finaali, Manchester United kaotas tänavu kolmanda poolfinaali

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Sevilla jõudis klubi ajaloo kuuendasse Euroopa liiga finaali.
Sevilla jõudis klubi ajaloo kuuendasse Euroopa liiga finaali. Foto: Lu Yangtonglian/Uefa/ZUMAPRESS.com

Jalgpalli Euroopa liiga esimene finalist on Sevilla, kes alistas poolfinaalis 2:1 Manchester Unitedi.

Inglismaa klubi läks mängu 9. minutil juhtima. Karistusalas tehti viga Marcus Rashfordile ja Manchester Unitedi kasuks määrati sellel hooajal juba 22. penalti, mille Bruno Fernandes ülikindlalt võrku lõi.

Sevilla jõudis viigiväravani 26. minutil, kui endine Liverpooli mees Suso sai tagumisse posti hea söödu ning võimaluse kindlalt ära realiseeris.

Finaalkoha kindlustas Sevillale 78. minutil Luuk de Jong. Jesus Navas tsenderdas paremalt äärelt kvaliteetse palli kasti ning De Jongil tuli viie meetri pealt vaid jalg vastu panna.

Manchester United kaotas sel hooajal juba kolmanda poolfinaali. Samas faasis langesid nad välja ka Inglismaa karikavõistlustel ja Inglismaa liigakarikas.

Euroopa liiga spetsialist Sevilla asub reedel jahtima oma kuuendat karikat selles võistlussarjas. Viie tiitliga hoitakse juba praegu Euroopa liiga rekordit. Nad pole kaotanud ühtegi Euroopa liiga finaali.

Hispaania klubile tuleb esikohamängus vastaseks kas Milano Inter või Donetski Šahhtar. Kohtumine peetakse täna algusega kell 22.00.