Milano Inter ei jätnud Euroopa liiga poolfinaalis Šahtarile võimalust

Christopher Krutto
Milano Interi mängijad väravat tähistamas.
Milano Interi mängijad väravat tähistamas. Foto: Lu Yangtonglian/Ufea/ZUMAPRESS.com

Milano Interi jalgpalliklubi alistas eile õhtul peetud Euroopa liiga poolfinaalis kindlalt 5:0 Donetski Šahtari.

Mängu esimene värav sündis 19. minutil, kui Interi poolkaitsja Nicolo Barella äärelt läbi pääses ja toimetas täpse tsenderduse Lautaro Martinezi pea kohale, kes palli kindlalt võrku saatis.

Avapoolajal rohkem väravaid ei löödud, kuid tõeline väravatesadu hakkas pihta mängu viimasel pooltunnil. 64. minutil suurendas Itaalia suurklubi edu Danilo D'Ambrosio, kes Marcelo Brozovici antud nurgalöögi väravasse saatis. 10 minutit hiljem sai mängu teise värava kirja Martinez.

78. minutil sahistas võrku Belgia tähtründaja Romelu Lukaku, kes kuus minutit hiljem Šahtari kaitseliini üle jooksis ja vormistas ilusa sooritusega mängu lõppseisuks 5:0.

Finaalis minnakse vastamisi Sevillaga, keda võib lugeda Euroopa liigas spetsialistideks. Hispaania klubi võitis aastatel 2014-2016 võistluse lausa kolmel korral järjest. Ükski teine meeskond sarnase saavutusega hakkama pole saanud.