N, 8.12.2022

Kas kesiselt esinenud de Gea päevad Manchesteris on loetud?

Karl-Joosep Küngas
Kas kesiselt esinenud de Gea päevad Manchesteris on loetud?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Unitedi esiväravavahiks võib peagi kerkida noor Dean Henderson.
Unitedi esiväravavahiks võib peagi kerkida noor Dean Henderson. Foto: Glynn Kirk/AP

Inglismaa jalgpallihiiu Manchester Unitedi esiväravavaht David de Gea peab kindlasti esitusi hakkama parandama, sest klubisse naaseb andekas Dean Henderson.

Viimased kaks hooaega on 23-aastane Henderson veetnud laenulepinguga Sheffield Unitedist, kellega esimesel aastal tõusti esiliigast Premier League'i ning tänavu heideldi pikalt eurosarja viivate kohtade nimel, kuid langeti lõpuks üheksandaks. Hendersonil oli selles suur roll kanda ning nüüd ootab mees võimalust oma emaklubis.

Erinevates Inglismaa noortekoondistes mänginud väravavaht kinnitas, et vähemalt Sheffieldi ta tagasi laenule ei lähe ning see näitab, et praegune Manchesteri esiväravavaht David de Gea peab kindlasti valvas olema. Noormängijasse usub ka peatreener Ole Gunnar Solskjaer, kes nimetas puuriluku järgmise hooaja põhimeeskonda. 

Henderson vajab kindlasti esikindaks olemist, sest noormees püüab endale võidelda kohta Euroopa meistrivõistlustele sõitvasse Inglismaa koondisesse. Nõnda ongi mees ainult huvitatud Unitedi esindamisest, kui saab regulaarselt mänguminuteid. Vastasel juhul soovib ta klubist lahkuda ja teda soovib endale hankida Londoni Chelsea.

Laenule ilmselt mees enam ei lähe. Sheffieldiga jättis ta igatahes hüvasti ja jääb neid hea sõnaga meenutama. «Võtan selle hetke ja tänan tervet Sheffield Unitedi perekonda nende kahe viimase aasta eest. Tõusmine Premier League'i ja teha selline hooaeg, mida just suutsime on midagi, mis ei unune kunagi,» kirjutas Henderson ühismeediasse.

«Soovin tänada peatreenerit, meeskonnakaaslasi ja ka abipersoniali. Suur tänu muidugi fännidele, kes kohtlesid mind lausa suurepäraselt. Vaatan Sheffieldis veedetud aega kui väga olulist osa minu edasises karjääris. Olen väga tänulik, et lasite mul õppida ja areneda sellises keskkonnas.»

Henderson lõpetas oma sõnavõtu ootusärevalt. «Ma ei suuda oodata oma järgmist väljakutset. Veelkord tänan kõige eest. Üks kord blade, alati blade!»

Märksõnad
Tagasi üles