Tavapäratult vähe mänginud Doncic aitas Dallasel seeria viigistada

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Luka Doncic.
Luka Doncic. Foto: Kim Klement/USA TODAY Sports

Sloveenia 21-aastane korvpallitäht Luka Doncic teenis karjääri esimese NBA play-off'i mängu võidu, kui aitas koduklubil Dallas Mavericksil alistada 127:114 Los Angeles Clippersi.

Doncic viskas 28 minutiga 28 punkti, võttis 8 lauapalli ning andis 7 korvisöötu. Võrreldes seeria esimese mänguga (42) oli sloveeni punktiskoor küll väiksem, kuid ta tegi teises mängus ka oluliselt vähem pallikaotusi. Kui avamängus loovutas ta mänguvahendi vastasele 11 korral, siis nüüd vaid korra.

Tema väheste mänguminutite arvu põhjustas oht vigadega välja langeda – juba kolmanda veerandaja alguses oli tal neli viga. «Mul on väga raske pingil istuda. Tahan oma meeskonda aidata, kuid me võitsime mängu,» ütles Doncic.

Seeria esimeses mängus kohtunike poolt eemaldatud Kristaps Porzingis panustas Mavericksi võitu 23 punkti ja 7 lauapalli. NBA ühe tiitlisoosiku Clippersi parim oli Kawhi Leonard 35 puntki ja 10 lauapalliga. Clippersi ja Mavericksi seeria on nüüd 1:1 viigis. Kolmas mäng peetakse reedel.