Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mida pakub Estonian Cupi eelviimane etapp ehk Jõulumäe maraton?

Ratturid Jõulumäe tõusudel. FOTO: Agnes Pajur

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarja eelviimane viies etapp koondab huvilised Pärnumaale. Laupäeval, 29. augustil leiab aset pikkade traditsioonidega Jõulumäe rattamaraton.

«Rada on sarnane eelmise aastaga,» ütles Jõulumäe maratoni eestvedaja Peeter Strikholm. «Ega meil trassi uuendusteks palju variante pole. Tuleb ära mahtuda Via Baltica magistraali ning Tolkuse raba vahele. Mida sa seal ikka välja nuputad... eks rajameister mõned kohendused alati teeb, aga suures plaanis on Jõulumäe rattamaraton ikka Jõulumäe rattamaraton,» filosofeerib Strikholm elutargalt, ent lisab seejärel kavalalt: «Sel aastal jäävad rajale mudaravila ja Metsaküla SPA. Kes sõitma tuleb, see näeb, millest jutt!»

Pikematel distantsidel osalejad suunduvad stardist kõigepealt Riia poole, kuhu jääb pehmem pinnas ja ühtlasi maratoni raskem osa. Distantsi teine pool kulgeb Pärnu külje all Uulu kandis oluliselt kõvemal pinnasel ja on kiirema hooga läbitav. «Kellel lõpus jalga jagub, saab viimasel paarikümnel kilomeetril täiega vajutada,» lubab Strikholm.

Ühtlasi paneb ta kõigile osalejatele südamele, et lõikudel, kus on juurikatega laskumisi, tasub olla väga tähelepanelik ja kehvema rattavalitsemise oskusega sõitjatel ka ettevaatlik. Siis läheb kõik hästi, nii sõitjatel endil kui ka korraldajatel. Võistluspäeva lõppedes teeks korraldustiimile suurimat rõõmu teadmine, et kõik osalejad on tervena rajalt tagasi tulnud.

Põhidistantsi ehk Grand Prix' (60 km) algus on laupäeval kell 12.00, Gardena maratonile (46 km) antakse lähe tund hiljem, kell 13.00 ja Jetoili poolmaratonile (21 km) kell 12.30. Lastesõidud algavad nii nagu ikka kõige varem, kell 11.00. Detailse ajakava leiab võistluse kodulehelt.

Tagasi üles
Back