N, 11.08.2022

Denis Grabe suutis koduvõistlusel konkurendid selja taha jätta

Postimees Sport
Denis Grabe suutis koduvõistlusel konkurendid selja taha jätta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil vasakult: Vadim Belobrovtsev, Sander Kont, Denis Grabe, Jani Siekkinen, Petri Makkonen, Kristjan Kuusik
Pildil vasakult: Vadim Belobrovtsev, Sander Kont, Denis Grabe, Jani Siekkinen, Petri Makkonen, Kristjan Kuusik Foto: Kalevi Piljardikool (Ardo Kaljuvee)

Eesti parim piljardimängija Denis Grabe jättis Datel Tallinn Open 2020-l võidu koju, kui oli finaalis 10-5 üle soomlasest Jani Siekkinenist.

Tallinnas Hill Hill Piljardiklubis toimunud turniiril tulid kolmandaks mullune võitja ja kahekordne paarismängu maailmameister soomlane Petri Makkonen ja kõigest 13-aastane Eesti juunioride koondisesse kuuluv Sander Kont.

Mark Mägi, kes suutis eelmisel aastal Grabe konkurentsist lülitada, pidi seekord 1/4-finaalis tunnistama just meie parima piljardimängija 10-8 paremust.

Mõnevõrra üllatuslikult ei pääsenud 1/4-finaali valitsev Eesti meister Mihkel Rehepapp, kes pidi tunnistama Raimo Teesaare 10-7 paremust. Eesti koondisesse kuuluv Rafig Adigazalov pidi 1/4-finaalis samuti üllatuslikult tunnistama noore Sander Kondi paremust (10-9).

Esimeses poolfinaalis oli Denis Grabe veenvalt seisuga 10-5 üle Sander Kondist ning teises poolfinaalis alistas Soome esindaja Jani Siekkinen kaasmaalase Petri Makkoneni.

«Kuna Grabe näitas kogu turniiri vältel väga mõtestatud ja kvaliteetset mängu, siis võib öelda, et turniirivõit läks õigele mehele», sõnas turniiri korraldaja Kristjan Kuusik.

Denis Grabe
Denis Grabe Foto: Mihkel Maripuu

«Turniir oli taas hästi korraldatud ja tore on kodusel suurturniiril olla poodiumi kõrgeimal astmel. Võit on seda magusam, et tegemist oli ju üle poole aasta esimese turniiriga», ütles Grabe.

Tulenevalt pandeemiast on turniiril osalejate arv tagasihoidlik. Samuti on osalejaid vaid viiest riigist. «Kui eelmisel aastal oli võistlejaid 90, nende hulgas ka maailma edetabeli liider, ning esindatud oli 13 riiki, siis nüüd on turniiri tase küll tagasihoidlikum kuid kindlasti on tegemist kõrgetasemelise turniiriga», sõnas turniiri korraldaja Kalevi Piljardikooli esindaja Kristjan Kuusik.

«Turniiril osalejate nimekiri on viimase kuu aja jooksul kõvasti muutunud ja mitmete riikide sportlased on oma osalemise tühistanud. Peamiseks põhjuseks hirm reisimise ees», lisas Kuusik.

Lisaks Eesti tippudele (Grabe, Rehepapp, Mägi, Adigazalov) osaleb turniiril kokku koguni 48 Eesti piljardisportlast.

Märksõnad
Tagasi üles