Rapla tõi Lätis väärt täienduse

Roberts Freimanis tegi naasmismängus võimsa esituse.

FOTO: Siim Semiskar / basket.ee

AVIS Utilitas Rapla korvpallimeeskond läheb hooajale vastu uuenenud tuumikuga, võistkonda täiendab kogenud ääremängija Roberts Freimanis.

29 aastane ja 198 cm pikk Freimanis kogus eelmisel hooajal PAF Eesti-Läti Korvpalliliiga võitja särgis keksmiselt 21,4 mänguminutiga 8 punti ja 5,3 lauapalli. Sarnane statistika on mehel ette näidata ka korvpalli Meistrite Liiga (Basketball Champions League) mängudest.

Suure ääremängija kohale toodud lätlase vastu oli huvi juba mullu. AVIS Utilitas Rapla peatreeneri Toomas Annuki sõnul on nad igal hooajal proovinud hoida joont, et meeskonnas on vähemalt üks Läti korvpallur, kes on tuntud oma kõrge tööeetika poolest. Ta lisab: «Robertsi toomist kaalusime pikalt juba eelmine suvi ning tegime toona korraliku taustauuringu läbi tema eelnevate treenerite, kes kõik kinnitasid, et tegemist on mitmekülgsete oskuste ning motiveeritud ja võitlusliku mängijaga.»

Annuki sõnul toob Freimanis nende pigem noorele meeskonnale juurde kogemuste põhist väärtust: «Roberts toob meeskonda erinevate rahvusvaheliste sarjade kogemust ja küpsust ning usun, et tema roll meeskonnas saab olema oluline nii väljakul kui väljaspool seda.»

Meeskonna ühised treeningud käivad juba täie hooga, ka kõik välismängijad on jõudnud Raplasse. Oludest tulenevalt võivad leegionärid treeningutega liituda alles siis kui Covid-19 negatiivne testitulemus selleks loa annab. Hooajaeelsed treeningplaanid on seatud nii, et enne liigade ametlikku algust saaks võistkond end soojaks mängida paaris hooajaeelses mängus, kui olukord lubab, siis ka piiritaga.

Möödunud hooaja Rapla põhituumiku mehed on suve jooksul leindud uued väljakutsed: Rait-Riivo Laane Rumeenia kõrgliigas, Indrek Kajupank ja Erik Keedus TalTechi meeskonnas ning Sven Kaldre on pannud oma korvpalliketsid pausile ja süveneb mõneks ajaks põhjalikumalt tööellu väljaspool korvpallisaale.

Tagasi üles
Back