Korraks isegi liidrikohta hoidnud Vips jäi F2-sarjas taas punktideta, Schumacher võitis

Jüri Vips
Jüri Vips Foto: Diederik van der Laan/Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Jüri Vips tuli teist korda rajale tugevas vormel 2 sarjas, lõpetades Itaalias Monza ringrajal esimese võistlussõidu 11. kohal.

Eestlane pääses rajale 11ndana, kuid loovutas avaringil kohe ühe positsiooni. Õige pea suutis ta koha tagasi võita ning veidi hiljem ka kümnendaks tõusta.

Võistluse esimeses kolmandikus võitleski meie mees esikümne piirimail, püsides enamasti viimastel punktikohtadel. Erinevalt konkurentidest venitas ta aga pikalt boksipeatusega, tulles sisse viimasena.

Tänu sellele tõusis Vips paariks ringiks isegi liidriks, kuid boksist naastes langes ta 13. positsioonile. Eestlane liikus küll tõusvas joones, kuid veeres üle finišijoone ikkagi 11. kohal ehk punktidelt esimesena väljas. Kümnendaks jäänud Jehan Daruvalast (Carlin Motorsport) lahutas 2,7 sekundit.

Hooaja esimese F2-sarja võidu noppis kuulsa Michael Schumacheri poeg Mick (Prema). Ta edestas Luca Ghiottot (Hitech) ja Christian Lundgaardi (ART Grand Prix).

Teine võistlussõit peetakse homme kell 12.10.

Enne võistlust

Eelmisel nädalal suuresti kogemuste puudujäägil punktikohata jäänud Vips näitas ajasõidus head minekut. DAMSi meeskonnas kihutav eestlane läbis parimal katsel ringraja ajaga 1.32,381. Koha võrra kõrgemal olevast meeskonnakaaslasest Dan Ticktumist jäi lahutama ainult 8 tuhandiksekundit.

Kvalifikatsioonis näitas parimat minekut Virtuosi Racingut esindav Callum Ilott, kelle võiduajaks märgiti 1.31,939. Sellega edestas ta eelmisel nädalal Belgias võidutsenud Yuki Tsunodat 3 sajandikuga.

Homme sõidetakse F2-sarjas põhisõit, mille algusajaks märgitakse 17.45. Pühapäeval toimub sprint, kuhu starditakse esimese võitslussõidu pöördjärjestuses (esikaheksa). Belgias jäi Vipsi parimaks mõlemas sõidus saavutatud 11. positsioon.