Võhandu juubelimaraton tõi kauaoodatud kolmikvõidu Eestisse

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Võhandu maraton.
Võhandu maraton. Foto: Sven Zacek

Läinud nädalavahetusel toimus ralli ka vee peal. Seoses eriolukorraga kevadisest suurvee ajast sügisesse lükkunud Võhandu aerutamismaraton toimus sel aastal juba 15. korda, kaasates võistlusele nii kogenud tippsportlasi kui ka harrastajaid, kes soovisid ennast maratoni 100 kilomeetri pikkusel distantsil proovile panna.

Laupäeva varahommikul Võrus, Tamula järvel oli stardis 807 paatkonda ligi 2500 aerutajaga. Neist 100 km distantsi läbisid 765 paatkonda, rekordiliselt 95% startinud paatkondadest. Kiireim alus lõpetas maratoni ajaga 8 tundi 40 minutit ja lõpupaat ligi 24 tunniga. 

Absoluutarvestuses võtsid kindla üldvõidu Eestis toodetud World of Kayaks maratonklassi kahesüstal Andres Kaju ja Indrek Kermon. Teise koha saavutas Eduard Taivere ühesüstal ja kolmandana finišeerusid Linda Tetsmann ja Anette Baum. Viimasena finišeerunud paat jõudis Võrust Peipsi jõe suudmesse alles pühapäeva varahommikul kella 6.30 paiku.

Aerutajad elasid paatides kõlanud raadiote vahendusel või kaldal olnud pealtvaatajatelt saadud uudiste kaudu kaasa ka samal ajal toimunud teistele spordi suursündmustele – meie rallisportlastele ja triatlonistidele. 

Järgmine Võhandu Maraton toimub 17. aprillil 2021.

Märksõnad

Tagasi üles