R, 9.12.2022

Saksamaa meedia: Schumacher tuleb sümboolsel nädalavahetusel F1-sarja!

Henry Lääne
, reporter
Saksamaa meedia: Schumacher tuleb sümboolsel nädalavahetusel F1-sarja!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mick Schumacher.
Mick Schumacher. Foto: Elmar Kremser/SVEN SIMON via www.imago-images.de / imago images/Sven Simon

Saksamaa telekanal RTL raporteerib, et Mick Schumacher debüteerib sel nädalavahetusel võidusõidumaailma kuninglikus sarjas F1. Keda 21-aastane Šveitsis sündinud roolikeeraja esindab, pole praegu selge.

Schumacher ei teeks sel nädalavahetusel kaasa võistlus- ega ajasõidus, vaid esimesel vabatreeningul. Tõsi, sõitja pressiesindaja Timo Gans vastas RTLile, et ta ei saa säherdust kuuldust kinnitada. 

Alfa Romeo või Haas olevat valikus, sest nendele tiimidele tarnib mootorit Ferrari, kelle noorteakadeemiasse Schumacher kuulub. Muide, sel nädalavahetusel kihutatakse Mugello ringrajal, kus Itaalia meeskond teeb kaasa oma 1000. F1 GP-l.

Kui RTL vahendas usaldusväärsete isikute käest kuuldud spekulatsiooni, siis üsna kiiresti hakkasid mitmed teised väljaanded sakslaste teavet ümber lükkama. Nimelt räägitakse, et Schumacher keskendub kihutamisele F2-sarjas, täpselt nii nagu meie vormelilootus Jüri Vips. 

Tõele au andes tundub fookuse sättimine F2-sarjale palju tõenäolisemana. Eriti olukorras, kus Schumacher jahib meistritiitlit, sest pärast 16 võistlussõitu jääb sakslane üldarvestuses maha vaid Callum Ilottile ning sedagi ainult kuue punktiga. Legendaarse Michael Schumacheri pojale hingab tagant kuklasse mullu Vipsiga F3-sarjas suuri lahinguid pidanud venelane Robert Shwartzman, kes jääb temast maha kolme silmaga. Sel nädalal on F2-sari samuti Mugellos.

Schumacher on küll F1-auto roolis istunud korduvalt, kuid paljud vormelisõbrad ja -eksperdid leiavad, et temas pole ainest olla maailma üks paremaid võidusõitjaid. Öeldakse, et tema perenimega kaasnev aura on suurem kui mehe oskused. Samas tuleb tõele au andes tunnistada, et kindlasti pole Schumacher mingi nisanäpp.

Endine vormelisõitja Vitali Petrov usub, et kui Schumacher võidab tänavu F2-sarja, pääseb ta järgmiseks hooajaks kindlalt astme võrra kõrgemale. Kohti on küll vähe, kuid võimalusi on.

Võimalike leivaisadena on esile tõstetud just Alfa Romeot või Haasi. Esimesest võib lahkuda Kimi Räikkönen, kelle puhul on karjääri lõpetamine üsna tõenäoline. Haasil pole järgmiseks aastaks lepingut seniste sõitjate Romain Grosjeani ega Kevin Magnusseniga. Tõsi, võistkonna jätkamine F1-sarjas sai kindlaks augusti lõpus, seega pole merre voolanud kuigi palju vett.

Schumacheri hoog F2-sarjas on köitnud ka Ferrari pealiku Mattia Binotto tähelepanu. «Tal läheb väga hästi,» ütles itaallane Bild am Sonntagile. «Tema ülesanne on areneda ning täpselt seda ta teebki. Hakkame varsti arutama, milline võiks välja näha tema järgmine hooaeg.»

Binotto hinnangul oleks Schumacheri arengus järgmine loogiline samm vormel 1 jõudmine, kuid saapamaalane ei näe sakslasel mõtet liituda kohe näiteks Ferrari või mõne muu suure tiimiga. «Väiksemas võistkonnas saab ta kõike õppida ning vaikselt ülespoole rühkida,» lisas ta.

Noore Schumacheri võidusõidukarjäär sai alguse 2008. aastal, kuid ta ei soovinud üleliigse tähelepanu tõttu kasutada oma perenime. Ta sõitis nime all Mick Betsch, millest viimane oli tema ema neiupõlvenimi.

Suurtemates võidusõidusarjades on Schumacher osalenud alates 2015. aastast. Praegu on tema nimel vaid üks tiitel, kui 2018. aastal oli ta parim F3-klassi EM-sarjas.

Toona tegid samas sarjas täishooaja kaasa ka Vips ja Ralf Aron. Neist esimene oli võistlusaasta kokkuvõttes neljas ja teine kuues. Nii Vips kui ka Aron võitsid neli sõitu.

Schumacher oli aga ülivõimas. Sakslane ületas finišijoone esimesena kaheksa korda, võites sealjuures viis järjestikust sõitu. Tema imeline hoog oli parasjagu üllatav, kuna enne viimase sõidu võitu hooaja viiendal etapil Spas oli ta poodiumile jõudnud vaid kaks korda.

Noormees kihutab F2-sarjas tänavu teist korda. Mullugi Prema Racingu värvides tegutsenud Schumacher oli siis üldarvestuses alles 12. kohal, jõudes esikolmikusse vaid ühe korra, kui võitis Ungaris teise sõidu. Hooaja kinni pannud Nyck de Vries'ile jäi ta alla tervelt 213 punktiga.

F1-sarja pääsedes poleks Schumacher oma pere teine mees võidusõidumaailma kuninglikus klassis. On ju tema onu Ralf samuti endine tipptasemel roolikeeraja, kes võitis kuus GPd.

Märksõnad
Tagasi üles