Blogi ⟩ Noormängijatega lapitud Kalju langes eurosarjas konkurentsist

Nõmme Kalju
Nõmme Kalju Foto: Elmo Riig / Sakala

Pooliku esindusmeeskonnaga Nõmme Kalju kaotas Budapestis järele peetud Euroopa liiga esimeses eelringi mängu Sloveenia klubile NŠ Murale 0:4.

Kalju läks mängule vastu keerulisest seisust. Koroonaviirusest räsitud meeskond pidi koju jätma 15 esindusmeeskonna jalgpallurit ning läks euromängu mängima olukorras, kus meeskond polnud kaks nädalat treeninud.

Noormängijatega lapitud Kalju vastu asus Mura kohtumist juhtima 17. minutil, kui trahvikasti lähistelt saatis Kevin Žižek palli püüdmatult Marko Meeritsa selja taha. Kümme minutit hiljem teenis Mura penalti, mille Meerits küll posti tõrjus, ent jätkuolukorrale reageeris kiireimini Žižek, kes sai kirja teise tabamuse.

Mura kolmas värav sündis 32. minutil. Seinasöötudega harutati kogu Kalju kaitseliin lahti ning kaunile kombinatsioonile pani punkti eelnevalt penaltil eksinud Žiga Kous. Kõigest neli minutit hiljem pidi Meerits välja võtma neljanda palli ning seda enda eksimuse tõttu. 28-aastane väravavaht lasi Mura kapteni Alen Kozari löögi jalge vahelt läbi.

Teisel poolajal võttis Mura käigu välja ning midagi väga ohtlikku korda ei saatnud. Kalju suutis madalama mängutempoga ilusti hakkama saada ning endale rohkem väravaid lüüa ei lubanud. Paraku ei tekkinud Kaljul mängu jooksul ühtegi väga head võimalust ise värava löömiseks.

Euroopa liiga teises eelringis kohtub Mura Taani klubi Aarhusiga. Ainsa Eesti klubina on eurosarjas konkurentsis veel valitsev meister FC Flora, kes võõrustab nädala pärast Euroopa liiga teises eelringis Islandi klubi Reykjaviki.

Enne mängu

Teatavasti jäeti 27. augustiks Tallinna planeeritud mäng ära ühe Kaljus ja ühe Muras leidunud koroonapositiivse isiku tõttu. Asi läks peagi veel hullemaks ning vahepeal oli Kalju ridades terviseameti teatel koguni 15 haigestunut.

Seetõttu lendas Kalju Budapesti hõreda koosseisuga ning suur roll tuleb kanda Eesti tugevuselt kolmandas liigas mängiva duubelmeeskonna jalgpalluritel.

Esindusmeeskonna põhikoosseisust või selle piirimailt sõitsid kaasa Marko Meerits, Sander Puri, Deniss Tjapkin, Kaspar Paur, Kaarel Usta, Alex Matthias Tamm ja Andreas Raudsepp. Samas vastastel on kasutada kogu koosseis, sest kõik mängijad tunnistati koroonaviirusest tervenenuks.

Nõmme Kalju president Kuno Tehva nentis eile Postimehele antud intervjuus, et olukord on küll kehv, kuid pead norgu ei lasta. «Kaasa sõidab 18 mängijat, kuid sisuliselt läheme mängima ikkagi B-koosseisuga. Kolm-neli mängijat on vahelduva eduga kuulunud tänavu meistriliigas mängiva esindusmeeskonna algkoosseisu. Ent praktiliselt kogu kaitseliin puudub, põhikahurvägi jääb kahjuks koju,» sedastas Tehva olukorra.