L, 9.12.2023

Eestlaste dessant Itaaliasse? Koduliigas õide puhkenud noorjalgpallur liitus Tunjovi klubiga

Henry Lääne
, reporter
Copy
Kristofer Piht (paremal) oli sel hooajal Paide üks säravamaid mehi.
Kristofer Piht (paremal) oli sel hooajal Paide üks säravamaid mehi. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Paide Linnameeskond ja Itaalia jalgpalli esiliiga Serie B klubi S.P.A.L. sõlmisid üleminekulepingu, mille kohaselt mängib ründaja Kristofer Piht järgmise aasta juuni lõpuni Saapamaa klubis. S.P.A.L.-il on pärast esialgset laenuperioodi võimalik omandada Pihti mängijaõigused.

19-aastane Piht liitub esmalt S.P.A.L.-i Primavera ehk U19-vanuseklassi võistkonnaga, kuid omab võimalusi pääseda ka põhimeeskonna treeningutele ja mängudele, vahendab Paide pressiteenistus. Teatavasti kuulub S.P.A.L.-i ridadesse ka Georgi Tunjov, kes pääses lõppenud hooajal klubi esindusmeeskonna eest Serie A-s platsile 10 mängus. Itaalias teenib leiba ka hiljuti AS Romaga profilepingu sõlminud Martin Vetkal.

Piht liitus Paide Linnameeskonnaga Nõmme Unitedist 2017. aasta suvel ning debüteeris 16-aastasena Eesti meistriliigas. Kokku on ta Järvamaa esindusklubi eest mänginud 57 Premium liiga mängus ja löönud 13 väravat. Evald Tipneri karikavõistlustel lõi ta 3 mänguga 5 väravat ning meie U21 meeskonna eest Esiliiga B-s kahel eelmisel aastal 13 mänguga 16 väravat.

Kristofer Piht: «Tahan tänada kõiki seniseid klubikaaslaseid ja poolehoidjaid, et olen saanud olla osa Paide Linnameeskonna viimaste aastate edusammudest. Eriti tänan treenereid ja kogenumaid mängijaid, kes on aidanud mul kohaneda täiskasvanute jalgpalliga. Soovin nüüd kasutada seda võimalust, pingutada siin ja õigustada S.P.A.L.-i juhtkonna ja treenerite usaldust, kes mulle selle võimaluse andsid.»

Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe: «Kui klubi ajaloo esimene Euroopa Liiga kohtumine oli oluline tähis klubi arengus, siis Kristoferi siirdumine Paide Linnameeskonnast otse Itaaliasse on klubi jaoks järjekordne oluline hinnang tehtud tööle.

Klubi üks olulisemaid strateegilisi eesmärke on noormängijate arendamine ja ettevalmistamine selleks, et nad oleksid suutelised astuma sammu edasi tippjalgpalli. Oleme sellesse palju panustanud, luues vajalikud tingimused ja arengule suunatud keskkonna.

Kristofer on hea näide, et olles mõned aastad tagasi Paidega liitununa veel täiesti lihvimata teemant, päädis töökus, usk ja kannatlikkus lõpuks läbilöögiga Premium liigas, millele järgnes loogilise arenguna uute võimaluste avanemine juba rahvusvahelisel areenil.

Kui viimastel aastatel on mitu meie noort välismängijat peale õidepuhkemist kohalikus liigas teinud sammu tugevatesse välisliigadesse, siis Kristoferi puhul on muidugi eriti hea meel, et treenerite tiimi ja mängija suurepärase koostöö tulemina sai teoks klubi ajaloos esimese Eesti poisi siirdumine tugevasse välisliigasse. See kinnitab, et asjaosaliste suure pühendumisega seni tehtud töö on olnud kvaliteetne ja jääme ootama juba järgmisi vilju, mis on juba küpsemas.

Kristoferile soovime saapamaal edu ja kannatlikkust ning usume, et ka Itaalia väravavõrgud hakkavad peagi ragisema!»

Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams: »Kristoferi areng on hooaegade kaupa kulgenud tõusvas joones ning sellel hooajal tõusis ta meie meeskonna põhitegijate hulka.

Ta on selgelt väljendanud soovi tippjalgpallis läbi lüüa ja on enda arengusse pidevalt panustanud. Klubina oleme suutnud noortele pakkuda head treeningkeskkonda ning arenguvõimalusi ja Kristofer on selle heaks näiteks. Kirsina tordil on tal võimalus ennast tutvustada tõelises jalgpalliriigis. Erilised kiidusõnad lähevad meie treenerite tiimile, kes mängijatega igapäevaselt palju vaeva näevad. Kerget jalga, Kristofer! Arrivederci

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles