Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu Rattamaratonil on oodata intrigeerivat Eesti-Läti duelli, sõitma tuleb ka president Kersti Kaljulaid

2019. aasta Tartu Rattamaratoni võitja Gert Jõeäär. FOTO: Ardo Säks

Sel pühapäeval, 20. septembril, toimub järjekorras 23. Tartu Rattamaraton. Kohale on oodata eelmiste aastate paremikku ning 89 km distantsil on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid.

Stardijoonel on eelmise aasta esikolmik: Gert Jõeäär (võitja), Peeter Pruus (2. koht) ning Josten Vaidem (3. koht). Lisaks on kohal Tartu Rattamaratonil mitmeid poodiumikohti noppinud Caspar Austa ning mitmekordne Eesti meister maastikurattakrossis – Martin Loo. Tuntud maastikuratturitele on konkurentsi pakkumas ka tugevad maanteemehed Alo Jakin, Gert Kivistik ja veel juunioride klassis pedaale tallav Madis Mihkels. Eestlastele on tugevaks vastaseks lätlane, kahekordne Tartu Rattamaratoni võitja Andzs Flaksis, kes on lubanud starti tulla, olenemata Eesti külastamisele järgnevast karantiininõudest.

Naistest on samuti kohal viimaste aastate paremik: Janelle Uibokand (2019. aasta võitja) ning varem kahel korral võidutsenud Greete Steinburg. Tugevat Eesti-Läti vastasseisu on naistegi konkurentsis. Poodiumikohtade pärast hakkavad võistlema kahekordsed Tartu Rattamaratoni võitjad Lelde Ardava ning Katrina Jaunslaviete-Kipure. Eesti esinumbrid maastikurattakrosssis – Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus valmistuvad Tšehhis toimuvaks maastikuratta MMiks ning sellel aastal starti tulla ei saa.

Teiste seas on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid, kes on distantsiks valinud 89 kilomeetrit.

Päev enne põhisõite, 19. septembril, toimuvad lastesõidud Tartu Tähtvere spordipargis. Valida saab hommikuse ja õhtuse vahetuse või virtuaalsõidu vahel (virtuaalsõit kestab 20. septembrini). Lastesõidule registreerimine toimub ainult iseteeninduskeskkonnas ja osalustasu on 3 eurot. Tähtvere spordipargis kohapeal sel aastal registreerida ei saa!

Tagasi üles
Back