Koroonaviirus kogub Inglismaa kõrgliigas üha enam tuure

David Moyes.

FOTO: David Klein/Sportimage/PA Images

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas muutub seis koroonaviirusega järjest keerulisemaks. Läinud nädala testitulemused teevad sealse alaliidu üha murelikumaks.

Koroonaviirus tõstab kogu maailmas jälle üha rohkem pead ja nõnda ka Inglismaal. Läinud nädalal kasvas nakatunute arv päevas juba enamaks kui 6000 ja nende hulka mahutis ka jalgpalli kõrgliigaga seotuid isikuid.

Alates 12. septembrist, mil Inglismaal alustati uue jalgpallihooajaga on läbitud neli testimisvooru. Nende käigus tuleb anda mitmeid teste nii mängijatel kui ka kogu personalil. Läinud nädal oli varasematest kõige kehvem.

Kokku tehti liiga peale 1595 testi, millest 10 osutusid positiivseks. Tegemist on kõrgeima arvuga, mis sel hooajal veel nähtud. Kindlasti teeb selline number murelikuks ka liiga juhtkonna, kelle vastutusel hetkel töötatakse.

Nakatunud isikuid peavad veetma vähemalt 10 päeva eneseisolatsioonist ning neid ei vabasta ka varem antud negatiivne koroonaproov. Varasemalt teati, et West Ham Unitedis on kahjud üsna suured, sest haigestunute hulka kuuluvad lisaks peatreener David Moyesile veel ka mängijad Issa Diop ning Josh Cullen.

Pärast kolme vooru hoiab Inglismaa kõrgliigas esikohta Leicester City, kes pole veel kaotanud ainsatki kohtumist. Nendega võrdsel pulgal, kuid kehvema väravatevahega paikneb teisel kohal valitsev meister Liverpool, kes eile sai koduväljakul väärtusliku 3:1 võidu Arsenali üle.

Tagasi üles
Back