K, 7.06.2023

Eestlased tegi motokrossi EM-etapil hea soorituse

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Jörgen-Matthias Talviku Mantova EM-etapil.
Jörgen-Matthias Talviku Mantova EM-etapil. Foto: MXGP

EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste kuues etapp toimus Itaalias Mantova krossirajal. Hea võistluse tegid seal taas meie mehed Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) ja Meico Vettik (KTM). Talviku teenis etapi kokkuvõttes viienda koha ning Vettik kaheksanda koha.

Kvalifikatsioonis suutis Talviku välja sõita oma grupi neljanda aja ja Meico Vettik oli omas grupis 13.

Avasõidus tegi suurepärase stardi Talviku, kes võttis sisse neljanda koha. Kahjuks alguses kohe sõidu tuli sisse väike aps, mis ta seitsmendaks langetas. Konkurendi kukkumine aitas Talviku aga peagi taas kuuendale kohale. Seal sõitis ta pool sõitu, misjärel möödus eestlasest Lorenzo Locurcio (Venetsueela, Kawasaki). Talviku hoidis seejärel seitsmendat kohta sõidu lõpuni.

Ka Vettik tegi hea stardi, kuid enne teist kurvi sõideti ta rajaäärde karpi ning ta kukkus. Nii tuli sõitu päris viimaselt kohalt alustada. Vettik näitas aga head vormi ning suutis viimaselt kohalt lõpuks 14. tõusta. Stardi järel asus sõitu juhtima sarja liider Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha), kuid üsna pea möödus temast Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna), kes teistel kohe ka eest sõitis ning kindla võidu võttis. Benistant lõpetas sõidu teisena ja Hakon Fredriksen (Norra, Yamaha) kolmandana.

Teises sõidus tegi Talviku taas ilusa stardi ja avaringi lõpetas ta kolmandal kohal. Seda positsiooni suutis ta hoida enamuse sõidust, kuid sarnaselt avasõidule suutis Locurio eestlasest mööduda. Finišisse jõudis Talviku neljandal kohal. Hea stardi tegi ka Vettik, kes avaringilt tulles oli viies. Mõnda aega sõitis ta neljandal kohal Talviku seljataga, kuid ta temast möödus Locurio ja Vettik lõpetas sõidu viiendana. Esikoha teenis taas Guadagnini, teine oli Fredriksen.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 32 punktiga viiendaks ning Vettik 23 punktiga kaheksandaks. Esikoha teenis 50 punktiga Guadagnini, teine oli 42 punktiga Fredriksen ja kolmas 36 punktiga Locurcio. Sarja kokkuvõttes on Talviku 144 punktiga kuues ja Vettik 137 punktiga seitsmes. Liider on 251 punktiga Benistant.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles