Saalijalgpalli meistrivõistlustest võtab osa üle 20 meeskonna

Saalijalgpall.

FOTO: Sportfoto Zink / OGo / imago/Zink

Sel sügisel algavad Eesti saalijalgpalli meistrivõistlused 22 meeskonna osavõtul. Eesti meistritiitlile heitlevad saaliliigas kaheksa meeskonda, sama arv meeskondi asub võistlustulle ka esiliigas.

Coolbet saaliliigas koosneb võistlus kaheringilisest põhiturniirist, mis viiakse läbi turniirisüsteemis kodus-võõrsil printsiibil ja neile järgnevatest kohamängudest. Saaliliiga kohamängudele pääsevad põhiturniiril esimese kuue koha omanikud. Esimesed kaks pääsevad otse poolfinaali, kui jäädakse ootama vastaseid veerandfinaalseeriatest, kus lähevad vastamisi kolmanda ja kuuenda ning neljanda ja viienda koha võistkonnad. Esiliigas ja II liigas selgitatakse võitja kodus-võõrsil printsiibil liigasüsteemis.

Saaliliigas peetakse avavooru mängud 31. oktoobril ja 1. novembril ning viimane voor leiab aset 13.-14. veebruani. Teiste liigade algusajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.

Superkarikas leiab aset 24. oktoobril, kui meistriks kuulutatud Viimsi FC Smsraha mängib Sillamäe JK Dinaga (endise nimega Sillamäe Alexela). Kohtumine peetakse pealinnas Kalevi Spordihallis. Saalijalgpalli karikafinaal toimub 21. või 22. veebruaril.

Lisaks Sillamäele ja Viimsile võtavad kõrgliigast osa 2016. ja 2018. aasta Eesti meister FC Cosmos, 2017. aastal meistriks kroonitud Narva United FC, kevadel põhiturniiril tabeli esinelikusse mahtunud Tartu Ravens Futsal Ares Security, mullu kõrgliigas oma esimese hooaja teinud JK Kohila, kõrgliigakogemusega Tartu meeskond uue nimega Maksimum Welco ning kevadel esiliigas vaid Narva Unitedi duubelmeeskonna paremust tunnistanud Rummu Dünamo, kes on varasemalt kõrgliigas mänginud viiel hooajal, viimati 2014/15.

Coolbet saaliliiga:

Viimsi FC Smsraha

Sillamäe JK Dina

Narva United FC

Tartu Ravens Futsal Ares Security

Tallinna FC Cosmos

JK Kohila

Tartu Maksimum Welco

Rummu Dünamo

Esiliiga:

Npm Silmet FC Sillamäe

Narva United FC II

JK Sillamäe Kalev

Kadrina Vitamin Well

Viimsi FC Smsraha U19

FC Jõgeva Wolves

Aruküla

Rõuge Saunamaa

II liiga:

Narva SK Ganza

FC Äksi Wolves

Rantipol Võru Helios

FC Otepää

Rummu Dünamo II

Tallinna FC Ajax

Eesti saalijalgpalli ootab lähiaastatel ees mitu olulist arengut: Coolbet saaliliiga meeskonnad hakkavad järgima litsentsitingimusi ning Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) eestvedamisel viiakse läbi klubidega kohtumisi ja treenerite koolitusi.

Tagasi üles
Back