Klavani koduklubi sai Itaalias kõvasti sugeda, eestlane puksiti pingile

Toimetas Karl Juhkami
Raganar Klavan (vasakul) madistamas eelmises voorus Ciro Immobilega.
Raganar Klavan (vasakul) madistamas eelmises voorus Ciro Immobilega. Foto: FABIO MURRU/EPA/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas pole Ragnar Klavani leivaisal Cagliaril kolme vooru järel jätkuvalt võitu ette näidata.

Avavoorus Sassuologa 1:1 viigi teinud ning seejärel Rooma Laziole 0:2 kaotanu Sardiinia saare esisats sõitis pühapäeval Bergamosse, et madistada sealse Atalantaga.

Gian Piero Gasperini hoolealused tegid kodusel Gewissi staadionil seda, mida nad kõige paremini oskavad: lõid väravaid. Poolteist tundi pärast avavilet vaatas tabloolt vastu nende 5:2 üleolek ning Atalanta kirjutas tabelisse kolm võidupunkti.

Cagliari tabalukk murti esimest korda lahti juba seitsmendal minutil, kui täpne oli Luis Muriel. Kuigi külalistel õnnestus Diego Godini tabamuse abil kohtumine viigistada, tuli neil poolajal riietusruumi minna pea norus, sest Alejandro Gomezi, Mario Pasalici ja Duvan Zapata tabamuste tõttu vaatas tabloolt vastu 1:4 kaotusseis.

Teise poolaja alguses õnnestus Joao Pedrol küll üks tagasi lüüa, kuid matši lõppsõna jäi ikkagi peoperemeestele. 81. minutil oli täpne Sam Lammers.

Kui esimeses kahes Serie A kohtumises kuulus Klavan algkoosseisu, siis täna eelistas peatreener Eusebio Di Francesco temale klubi värsket täiendust, uruguaylast Diego Godini. Nii jälgiski eestlane suuremat osa matšist varumeestepingilt, kuid 85. minutil sekkus ta just Godini asemel.