R, 2.12.2022

Eesti krossisõitja tõusis Saksamaa meistrivõistlustel poodiumile

Postimees Sport
Eesti krossisõitja tõusis Saksamaa meistrivõistlustel poodiumile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Romeo Karu
Romeo Karu Foto: Erakogu

Nädalavahetusel peeti Tensfeldi krossirajal Saksamaa motokrossi meistrivõistluste teine ja ühtlasi ka viimane etapp. 125cc klassis tegi väga hea võistluse Romeo Karu, kes saavutas etapi kokkuvõttes teise koha ning tuli teiseks ka hooaja kokkuvõttes.

Husqvarna meeskonnas sõitev Karu näitas head kiirust juba kvalifikatsioonis, kus ta sai kirja seitsmenda aja. Võistlussõidud õnnestusid tal aga veelgi paremini. Avasõitu alustas Karu teisena, sõidu keskel oli ta juba ka liider mitu ringi. Finishisse jõudis Romeo lõpuks ikkagi teisena tšehhi Martin Venhonda järel.

Teist sõitu alustas Karu kolmandana ja sõidu jooksul tõusis ta taas teiseks. Sarnaselt avasõidule lõpetas Romeo ka sel korral tšehhi järel teisena. Kolmandas sõidus püsis Karu terve sõidu jooksul kolmandal kohal ja finishis oligi ta kolmas Venhonda ja taanlase Rasmus Pederseni järel.

Etapi kokkuvõttes tuli Romeo Karu 64 punktiga teisele kohale. Esikoha teenis 75 punktiga Venhonda ja kolmas oli 54 punktiga Pedersen. Hooaja kokkuvõttes teenis Karu 110 punktiga hinnalise teise koha. Saksamaa meistriks tuli 144 punktiga Venhonda, kolmas oli 97 punktiga Cato Nickel Saksamaalt.

Masters klassis teenis Gert Krestinov viimasel etapil kuuenda koha. Avaetapilt kurbadel põhjustel eemale pidanud jääma Gert Krestinovil (Honda) ei olnud enam hooaja kokkuvõttes midagi püüda, kuid viimasel etapil tegi ta siiski hea tulemuse.

Kõige paremini õnnestus Gerdil esimene sõit, mille ta lõpetas neljandana. Sinna tõusis ta sõidu alguse kümnendalt kohalt. Avasõidu võitis Jordi Tixier. Teist sõitu alustas Gert sarnaselt avasõiduga ja lõpuks tõusis ta top 10 piirilt kuuendaks. Esikoha teenis taas Tixier. Kolmanda sõidu algus ebaõnnestus kahjuks Krestinovil ja tal tuli teisi püüdma hakata kolmandast kümnest. Sealt suutis ta lõpuks üheksandaks tõusta. Ka kolmandas sõidus ei andnud kellelegi võimalust Tixier.

Etapi kokkuvõttes tuli Krestinov 45 punktiga kuuendale kohale. Esikoha teenis 75 punktiga Tixier, teine oli 62 punktiga Nathan Renkers ja kolmas 55 punktiga Pascal Rauchenecker. Saksamaa meistriks tuli 145 punktiga ülekaalukalt Tixier, teise koha teenis 97 punktiga lätlane Karlis Sabulis ja kolmanda koha 96 punktiga sakslane Tom Koch.

Märksõnad
Tagasi üles