Rovanperä selgitas testikatse väljasõidu tagamaid

Kalle Rovanperä keeras Sardiinia ralli testikatsel auto katusele
Kalle Rovanperä keeras Sardiinia ralli testikatsel auto katusele Foto: Ekraanitõmmis

Autoralli MM-sari on otsaga jõudnud Sardiiniasse, kus sel nädalavahetusel sõidetakse hooaja kuues etapp. Ebameeldiva alguse tegi võistlusele noor soomlane Kalle Rovanperä, kes suutis pärast testikatse finišit auto kraavi keerata.

Toyota rallitiimi esindav 20-aastane Rovanperä sai Sardiinia MM-etapi testikatse esimesel läbimisel kirja parima aja (2.18,5), kuid ei suutnud pärast finišijoont saada masinat pidama ja lendas teravas paremkurvis rajalt välja.

Soomlase sõiduvahend maandus katusel, kuid nii tema kui ka kaardilugeja Jonne Halttuneniga oli kõik korras ja pärast paariminutilist viivitust ka testikatsega jätkati. Lõpuks jäi Rovanperä WRC masinate arvestuses viimasele, ehk 11. kohale. Kiireima aja sai kirja Hyundai meeskonda esindav Ott Tänak.