N, 9.02.2023

Nurme läheb MMil rekordit purustama: isegi olümpial pole nii tihe konkurents

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Nurme läheb MMil rekordit purustama: isegi olümpial pole nii tihe konkurents
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiidrek Nurme ja Roman Fosti.
Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Foto: Tairo Lutter

Tuleval laupäeval peetakse Poolas Gdynias poolmaratoni MM, kus Eestit esindavad Jekaterina Patjuk, Tiidrek Nurme ja Roman Fosti.

Võistlusele registreeris 157 meest ja 126 naist 62 riigist. Tegemist on 2020. aasta ainsa kergejõustiku tiitlivõistlusega, seisab EKJLi pressiteates. 

«See sündmus ei puuduta mitte ainult jooksumaailma, vaid rahvusvahelisi spordivõistlusi üleüldse,» ütles innukalt jooksu ootav Nurme, kelle võistluskalendris on MM olulisel kohal. «Olen selleks paar kuud valmistunud ning tänaseks küllaltki heas füüsilises seisundis, et üks hea etteaste teha.»

10 km maanteejooksus kuu aega tagasi Eesti rekordi jooksnud Nurme jahib tippmarki ka 21,1 km pikkusel distantsil. Praegu kuulub Maarjamaa parim tulemus 1:03.00 Pavel Loskutovi nimele ning pärineb 2001. aastast. 

«Hinnates oma hetkeseisu, siis julgen loota Eesti rekordi ületamisele poolmaratonis. Ajalugu on näidanud, et poolmaratoni maailmameistrivõistluste kõrged kohad jagatakse kiirete aegadega. Võimalik, et tegemist on läbi aegade kõige konkurentsitihedama tiitlivõistlusega jooksumaailmas, sest mitmed riigid on välja pannud lausa kuus jooksjat. Sellist võimalust ei ole näiteks olümpiamängude maratonijooksus,» arutles Nurme, kes parimal päeval jooksnud 1:03.27.  

Fosti läheb MMile otse Keenia treeninglaagrist. Tema eesmärgiks on parandada isiklikku rekordit 1:03.45. 

«Raske on seada kindlat sihti, kuna rada ja ilm võivad mängida olulist rolli. Sellegipoolest soovin ma joosta isikliku rekordi. Mulle sobivad tugevas konkurentsis jooksud, seega ootan ka sellelt võistluselt head tagasisidet, kuidas on seis võrreldes naaberriikide või siis teiste konkurentidega,» märkis Fosti.

Kevadel Valencias Eesti kõigi aegade kolmanda tulemuse jooksnud maratoonar (2:12.49) on saanud viimased poolteist kuud segamatult treenida. Laupäevaselt mõõduvõtult võib oodata head resultaati.

Harry Lembergi hoolealune Jekaterina Patjuk andis mõista, et on käinud mitmetel linnamaratonidel, kuid maanteejooksu tiitlivõistlusel osalemine on esmakordne kogemus. «Vorm on hea ja tervis korras, ootan võistlust juba huviga,» sõnas ta.

Eesti naiste poolmaratoni rekord 1:10.10 kuulub 1994. aastast Jane Salumäe nimele. Patjuki tippmark on 1:15.17.

Märksõnad
Tagasi üles