Leok teenis motokrossi MM-etapil Belgias punkte

Postimees Sport
Copy
Motokrossi maailmameistrivõistluste MXGP võistlusstart
Motokrossi maailmameistrivõistluste MXGP võistlusstart Foto: MXGP

Motokrossi maailmameistrivõistluste 14. etapil Lommeli krossirajal Belgias suutsid punkte teenida kaks stardis olnud eestlast. Tanel Leok (Husqvarna) sai MXGP klassis 15. koha ja Johannes Nermann (Husqvarna) MX2 klassis 22. koha.

Tanel Leok sõitis hommikuses kvalifikatsioonis välja sarnaselt eelmisele etapile 16. aja. Esimese sõidu avaringiga langes Leok punktikohalt välja, kuid mõne ringiga tõusis ta sinna tagasi. Head sõitu teinud Leok tõusis juba 15. koha piirile, kuid kukkus ja kaotas sellega palju aega. Ta suutis seejärel teha mitmeid möödasõite ning jõudis finishisse 15.

Stardi järel asus sõitu juhtima Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid enamuse sõidust jälitas teda sarja liider Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Gajser luuras liidri seljataga enamuse sõidust ja mõned minutid enne sõiduaja täitumist suutis ta Pradost mööduda ning liidriks tõusta. Pradol enam midagi vastu panna polnud ja Gajser võttis võidu. Kolmandana lõpetas sõidu Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki).

Sarnaselt esimesele sõidule tuli teiseski stardis punktikohta püüdma hakata kolmandast kümnest. Sõidu jooksul suutis ta vaikselt kohta parandana ja viimasele ringile läks Leok kuueteistkümnendana. Võimalus oli mööduda veel ühest konkurendist, kuid ringi alguses tegi Leok sõiduvea ja jõudis finišisse 16. kohal.

Üle pika aja said stardist kolmekesi ees minema Prado, Gajser ja Antonio Cairoli. Kolmik sõitis koos seni kuni Gajser kukkus ja seitsmendale kohale langes. Seejärel võitlesid esikohale Prado ja Cairoli, sel korral tuli võitjana sealt välja hispaanlane. Cairoli lõpetas sõidu teisena ja tugeva sõidu lõpu teinud Gajser kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok üheteistkümne punktiga 15. kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Jorge Prado, teine oli 45 punktiga Tim Gajser ja kolmas 38 punktiga Antonio Cairoli. Sarja kokkuvõttes on Leok 62 punktiga 22. kohal. Liidrina jätkaval Gajseril on koos 533 punkti, teisel kohal on 478 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 476 punktiga Prado.

MX2 klassi avasõidus tegi Johannes Nermann rahuliku alguse, kuid sõidu edenedes hakkas ta kohti parandama. Ta suutis ise möödasõite teha ning kasutas ära teiste eksimusi ja sõidu keskel on Johannes juba 19. kohal. Kahjuks üheksa minutit enne sõiduaja täis saamist jäi Johannes raja äärde ning ta pidi sõidu katkestama.

Stardi järel asus sõitu juhtima Jago Geerts (Belgia, Yamaha), kuid tema suurim konkurent ja sarja liider Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) oli teisel kohal. Kahekesi sõideti koos seni kuni Geerts kukkus ja üle kümne sekundi aega kaotas. Pärast kukkumist suutis Geerts aga sellise hoo üles võtta, et Vialle´i edu sulas mõne ringiga kokku. Geerts tõusis uuesti sõitu juhtima ning võttis lõpuks ka esikoha. Vialle lõpetas sõidu teisena ja Ben Watson (Suurbritannia, Yamaha) kolmandana.

Teises sõidus tegi Nermann hea avaringi ja ta pääses kohe punktikohale kahekümne parima sekka. Ilma suuremate vigadeta sõitnud Nermann suutis pingutada sõidu lõpuni ning ta teenis kolmandat korda karjääri jooksul punkte jõudes finishisse 18. kohal.

Stardi järel asus sõitu juhtima Roan Van De Moosdijk (Holland, Kawasaki), talle järgnesid Geerts ja Vialle. Kolmik sõitis koos pool sõitu, siis asus liidriks Geerts ning Vialle teisele kohale, kuid kohese kukkumise tõttu langes belglane liidrikohalt seitsmendaks. Vialle kasutad süle kukkunud kingituse ära ning võtis sõiduvõidu. Tugeva lõpu teinud Ben Watson lõpetas teisena ja Van De Moosdijk kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Nermann kolme punktiga 22. kohale. Üldarvestuses on Nermann 11 punktiga 37. kohal. Järjekordse esikoha teenis 47 punktiga Vialle, teine oli 42 punktiga Watson ja kolmas 39 punktiga Geerts. Sammu tiitlile lähemale astunud Vialle juhib sarja 616 punktiga. Teisel kohal on 555 punktiga Geerts ja kolmandal kohal 438 punktiga Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha).

Järgmine etapp toimub pühapäeval taas Lommeli krossirajal.

Tagasi üles