Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Maailmarekordit ohustav Warholm pole viis aastat puhanud

Karsten Warholm. FOTO: GREGORIO BORGIA/AP/SCANPIX

400 meetri tõkkejooksu Euroopa rekordi omanik Karsten Warholm pingutab kõigest väest, et purustada ihaldatud maailmarekord. Selle nimel on ta isegi loobunud näiteks hooajajärgsest puhkusest.

Warholm näitas lõppenud kergejõustikuhooajal imelist minekut ja jooksis augustis Stockholmis uue Euroopa rekordi 46,87. Kuigi praegu peaksid tippsportlased mõneks nädalaks aja maha võtma ja alles siis alustama järgmise hooaja treeningutega, on 24-aastasel norrakal töö täie hooga käimas.

«Alates ajast, mil alustasin treeninguid Leifi käe all, pole ma võistlushooaja ja treeningute vahele pausi teinud,» avaldas Warholm. Leif on treener Leif Olav Alnes. Nii ongi norralane viis aastat veetnud puhkuseta ning mõlemad mehed väidavad, et see on vaid kasuks tulnud.

«Treenimine on minu elu. Ma ei elaks päevagi üle, kui ma ei saaks treenida. Sellel oleksid halvad tagajärjed,» ütles Warholm eelmisel nädalal Norra meediale.

Augustis joostud uus Euroopa rekord 46,87 on vaid 0,09 sekundit aeglasem 1992. aastal Kevin Youngi püstitatud maailmarekordist. Üleüldse on vaid neli meest maailmas suutnud joosta 400 meetrit tõkkeid alla 47 sekundi. Neist ainsana on Warholm seda teinud lausa kaks korda. 2019. aastal Zürichis oli tema tulemus 46,92.

400 meetri jooksus on norralase rekord 44,87, mille ta püstitas eelmisel suvel. Tänavu võttis ta enne haruldase distsipliini, kui jooksis juunis Oslos 300 meetri maailmarekordi 33,78. «Lõppenud hooaeg oli mitmel moel inspireeriv,» ütles Warholm, keda vaevas suve alguses kerge vigastus, kuid ta näitas augustis joostud tulemusega, et sai sellest võitu.

«Olen oma arengu üle uhke. Silmapiiril on uued eesmärgid,» vihjas kahekordne maailmameister Warholm järgmisele hooajale.

Tagasi üles
Back