Hullumeelne tenniselahing: Kontaveidi alistaja oli peal 6:0, 4:0, kuid kaotas 12 geimi järjest

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Sara Sorribes Tormo eile Ostravas Arina Sabalenka vastu.
Sara Sorribes Tormo eile Ostravas Arina Sabalenka vastu. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com

Ostravas jätkuval tennise WTA-turniiril Eesti esireketi Anett Kontaveidi (WTA 22.) välja lülitanud Sara Sorribes Tormo (WTA 73.) langes veerandfinaalis Arina Sabalenka (WTA 12.) vastu. Kaotus ise pole ju midagi üllatavat, küll on aga väga tähelepanuväärne mängu käik.

24-aastane hispaanlanna alustas kohtumist võimsalt, olles avasetis parem 6:0. Ka teises setis sai Sorribes Tormo stardipakkudelt suurepäraselt minema, minnes juhtima 4:0.

Valgevenelanna muutus seepeale veelgi agresiivsemaks, kuid sai ka oma löögisihiku paremini paika, mis aitas Sabalenkat mängu tagasi. Teises setis 0:4 kaotusseisu jäädes võitis ta 12 geimi järjest ehk jõudis tulemusega 0:6, 6:4, 6:0 poolfinaali. Lahing kestis ühe minuti üle kahe tunni.