R, 9.12.2022

Venemaa politsei kahtlustab eile surnuna leitud endise vormelisõitja isa mõrvas snaiprit

Postimees Sport
Venemaa politsei kahtlustab eile surnuna leitud endise vormelisõitja isa mõrvas snaiprit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uurijad Aleksander Petrovi mõrva sündmuskohal.
Uurijad Aleksander Petrovi mõrva sündmuskohal. Foto: Russian Investigative Committee/Russian Investigative Committee/

Eile leiti tapetuna endise vormelipiloodi Vitali Petrovi isa Aleksander. Nüüd on Venemaa politsei teinud tema surma kohta esimesed järeldused.

61-aastase Petrovi kuulihaavaga surnukeha leiti tema Leningradi oblastis asuvast Viiburi (vene keeles Выборг) linnast kodust. 

Aleksander Petrov oli Viiburi linnas tähtis ärimees, olles kohaliku laevatehase OJSC ja kütusefirma CJSC kaasomanik. Tema nimele kuulus ka teisi ettevõtteid Leningradi oblastis, mistõttu kutsuti teda ka Viiburi omanikuks. 

Juba eile ringlesid kuuldused, et tema mõrvas kahtlustatakse snaiprit, siis täna vahendab 47News, et politseil täpselt sellised kahtlused hetkel ongi. Väidetavalt jõudis ärimees endale kuuluvasse villasse laupäeval ja oli juba varem palunud, et seal asuvad töötajad talle sauna sooja paneksid.

Saunas olles käis Petrov ennast korduvalt kodu juures asuvas jões jahutamas. Kell pool kuus oli 61-aastane mees taas õues ja snaiper kasutas tekkinud võimalust, tabades täpselt Petrovi südant.

Ärimehe isiklik turvamees teavitas politseid juhtunust kell 17.40, kuid esimesed jõuorganite esindajad jõudsid sündmuskohale alles kell 19 õhtul. 

Esialgse uurimise järel tuvastasid politseinikud, et villas viibisid vaid Petrov, tema isiklik turvamees ja saunakütja. Seetõttu kahtlustabki politsei, et jõe vastaskaldal asus snaiper, kes jõletu teo korda saatis. 

Venemaa meedias spekuleeritakse, et mõrvar pidi olema teadlik Petrovi saunatavadest. Politsei otsis sündmuskohalt ka mõrvarelva, kuid ei ole seda seni veel leidnud. 

Aleksander Petrovi poeg Vitali Petrov on endine vormelisõitja, kes kihutas kuninglikus sarjas Renault' ja Caterhami värvides. Korra õnnestus venelasel ka poodiumile tõusta, seda 2011. aasta Austraalia GP-l, mille ta lõpetas Sebastian Vetteli ja Lewis Hamiltoni järel kolmandana.

Pärast F1st taandumist on Petrov kihutanud erinevate kereautodega ning osalenud ka Le Mansi 24 tunni sõidul, lõpetades nii 2016. kui ka 2019. aasta kolmandana. 

Märksõnad
Tagasi üles