P, 4.12.2022

Euroopa meistritiitlit jahtiv eestlane hoiab enne viimast etappi trumpe enda käes

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Euroopa meistritiitlit jahtiv eestlane hoiab enne viimast etappi trumpe enda käes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karel Kutsaril on olnud hea hooaeg.
Karel Kutsaril on olnud hea hooaeg. Foto: Rauno Kais/Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Motokrossi EMX Open-klassi EM-hooaja eelviimane etapp toimus täna Pietramurata krossirajal Itaalias. Sarja liider Karel Kutsar tegi ilusa võistluse ning saavutas etapi kokkuvõttes kolmanda koha ja läheb viimasele etapile vastu 11 punktilises eduseisus Kim Savaste ees, vahendab pressiteade.

Kvalifikatsioonis kolmandat ringiaega näidanud Kutsar tabas stardipuu kukkumise väga hästi ära, kuid kahe esimese kurvi järel kaotas ta mõned kohad ja langes esiviisikust välja.

Sõitu asusjuhtima Davide De Bortoli (Itaalia, Honda), kelle järel oli teisel kohal Kutsari suurim konkurent sarja üldvõidule Kim Savaste (Soome, KTM). Esimeste ringidega suutis eestlane teha mõned möödasõidud ning tõusta viiendale kohale.

Sõidu keskel tõusis De Bortoli kukkumise järel aga liidriks Savaste. Viimastel ringidel kukkusid nii De Bortoli kui ka Cornelius Döndel (Norra, Honda) ja see aitas Kutsari lõpuks kolmandaks. Esikoha teenis Savaste, teine oli Toms Macuks (Läti, KTM). Kutsari edu Savaste ees sulas pärast seda sõitu seitsmele punktile.

Teises sõidus tegi Kutsar parema stardi ja avaringi lõpuks oli ta kolmandal kohal. Sõitu juhtima asunud Jimmy Clochet (Prantsusmaa, Kawasaki) ja teisel kohal olnud Macuks võtsid kahekesi kohe sellise hoo üles, et nad sõitsid järgnevatelt eest ära. Kutsar sõitis kindlalt kogu sõidu ja kaitses sõidu lõpus ära Töndeli rünnakud ning võttis väärtusliku kolmanda koha. Clochet võitis sõidu Macuksi ees, Kim Savaste oli viies.

Etapi kokkuvõttes teenis Karel Kutsar 40 punktiga kolmanda koha. Etapivõidu sai 44 punktiga Macuks ja teine oli 41 punktiga Savaste. Sarja kokkuvõttes vähenes Kutsari edu Savaste ees 11 punktile. Kolmandal kohal olev Macuks kaotab Kutsarile 29 punktiga.

EMX 2T-klassi avasõidus ei suutnud Martin Michelis head starti teha ja esimesele ringile läks ta esikahekümne piiril. Sealt tõusis ta kiiresti mõne ringiga 15. kohale, kuid siis läks juba möödumine raskemaks ja ta kaotas konkurentide seljataga pidevalt aega, kuigi kiirust olnuks enamaks.

13. kohal olles konkurendist möödumisvõimalust otsides tegi Michelis hoopis ise sõiduvea ning see ei lubanud rohkem kohti parandada. Eestlane lõpetaski sõidu 13. positsioonil. Esikoha teenis sõitu algusest kuni lõpuni juhtinud Nicholas Lapucci (Itaalia, Fantic), teise koha sai sarja liider Brad Anderson (Suurbritannia, KTM) ja kolmanda koha Federico Tuani (Itaalia, Husqvarna).

Teise sõidu stardis jäi Michelis viimaste sekka, kuid tänu stardis toimunud kukkumisele ja heale avaringile tõusis ta kiirelt 14. kohale. Kogu sõit õnnestus Michelisel väga hästi ja ta suutis pidevalt kohta parandada ning lõpuks tõusis ta üheksandaks, mis on tema selle aasta parim tulemus. Sõidu võitis taas Lapucci, teine oli Anderson ja kolmas Manuel Iacopi (Itaalia, Yamaha).

Etapi kokkuvõttes tuli Michelis 20 punktiga kümnendale kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Lapucci, teine oli 44 punktiga Anderson ja kolmas 38 punktiga Tuani. Enne viimast etappi kindlustas tiitlivõidu Anderson (191 punkti), teisel kohal on 135 punktiga Tuani ja kolmandal kohal 124 punktiga Loris Freidig (Šveits, Yamaha). Michelis on 82 punktiga kümnes.

Viimane etapp sõidetakse laupäeval samal rajal.

Märksõnad
Tagasi üles